poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Z ostatniej chwili

Nowe połączenia z Głuchołaz do Opola przez Grodków

nyski_bus

Mieszkańcy gminy Grodków wreszcie mogą dojechać do miasta wojewódzkiego.

Do tej pory grodkowianie do Opola mogli dojechać tylko raz dziennie w dni nauki szkolnej. Kurs jest uruchomiany przez opolski PKS, do którego dopłaca grodkowski magistrat. Teraz z opolskim PKS-em konkuruje Nyski Bus, który uruchomił 6 nowych połączeń. Dla mieszkańców gminy Grodków liczącej 35 sołectw powrót połączeń do stolicy Opolszczyzny to świetna wiadomość.

Nyski Bus już świadczy usługi na trasie Nysa – Wrocław, gdzie podróżni mogą skorzystać z 7 par połączeń w obydwóch kierunkach. Widząc zapotrzebowanie teraz nyski przewoźnik chce zawalczyć o pasażerów na nowej trasie, kusząc atrakcyjnymi cenami biletów i komfortem jazdy.

W poniedziałek 4 kwietnia zostały uruchomione 3 pary połączeń relacji Głuchołazy – Opole przez Nysę, Grodków i Niemodlin. Bus jadący w kierunku Opola i Głuchołaz po drodze zabierze m.in. mieszkańców grodkowskich sołectw – Więcmierzyc, Kopic, Żelaznej i Głębocka. W Grodkowie busy będą zatrzymywać się na ul. Sienkiewicza (obok LO i naprzeciw sklepu Bort-Wimar), w Rynku oraz na dworcu autobusowym. Nowe kursy są eksperymentalne, dlatego to od samych podróżnych zależy, czy zostaną utrzymane.

– Jeżeli ta linia będzie cieszyć się powodzeniem to zwiększymy liczbę kursów. Nigdy nie jeździliśmy na tej trasie, więc w trakcie realizacji tych przewozów możemy sprawdzić, co należy zmodyfikować. Dopiero po jakimś czasie będziemy mogli określić dokładnie, co należy odjąć, a co dodać na tej linii – informuje pan Łukasz, z Nyskiego Busa. – Wszystko zależne jest od naszych klientów – to dla nich i na ich prośbę zostało stworzone to połączenie. Dla nas najważniejsze jest ich zadowolenie.

W sumie przewoźnik będzie łączył teraz 6 polskich miast leżących przy 2 trasach.

Popularnym „tygryskiem” z Grodkowa do Opola możemy już dojechać za jedyne 8 zł, a za bilet na trasę Grodków – Głuchołazy zapłacimy 11 zł. Studenci zapłacą o 1-2 zł mniej. Wkrótce będzie można rezerwować bilety na stronie internetowej przewoźnika, więc im wcześniej kupimy bilet, tym mniej za niego zapłacimy. Obecnie trwają prace modernizacyjne systemu, które potrwają około 3 tygodnie.

Z Głuchołaz do Opola można dojechać nowoczesnymi busami wyposażonymi m.in. w gniazdka elektryczne 230V, sieć bezprzewodowego Internetu WiFi oraz klimatyzację.

Check Also

Konkurs na produkt regionalny „Dobre bo lokalne”

Uprzejmie informujemy, iż w ramach projektu współpracy pt. „Dobre bo lokalne” ogłoszono konkurs skierowany do …