niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Nowy komisariat policji powstał w Grodkowie [Zdjęcia]

Komisariat Policji w Grodkowie ma już nową siedzibę. Budynek powstał przy ul. Sportowej. Budowa kosztowała blisko 4 mln zł.

Oficjalnie otwarcie nowego komisariatu odbyło się w piątek 29 listopada. W uroczystości uczestniczyli nie tylko mundurowi, ale i samorządowcy.

To przedsięwzięcie przyczyni się do usprawnienia realizacji podstawowych zadań Policji na terenie całej gminy. Nowa jednostka pozwoli między innymi na stały kontakt mieszkańców z policjantami, ułatwi informowanie funkcjonariuszy o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Umożliwi też szybszą reakcję mundurowych na wszelkiego rodzaju zagrożenia czy przypadki łamania prawa. To także większy komfort pracy dla samych policjantów.

– Na budowę nowej siedziby komisariatu gmina Grodków przeznaczyła teren o powierzchni 2 679,00 m². Natomiast całość budowy została sfinansowana ze środków Komendy Głównej Policji i wyniosła blisko 4 000 000 zł – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Nowy komisariat to przestronny nowoczesny obiekt. Mieszczą się w nim m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych, służby dyżurnej oraz dla policjantów z zapleczem sanitarnym oraz socjalnym, sala narad, serwerownia oraz pokój przesłuchań. Pracować w nim będzie 26 funkcjonariuszy.

Check Also

Klasyczne gry towarzyskie dla dorosłych w Grodkowie [Zaproszenie]