piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Nowy radiowóz do remontu. Uderzył w niego pijany kierowca audi

Hyundai i20, którego otrzymali grodkowscy policjanci pod koniec grudnia ubiegłego roku już oczekuje na naprawę.

Informację o tym, że w kierunku Grodkowa ma poruszać się nietrzeźwy kierowca, oficer dyżurny odebrał w środę 18 kwietnia, kilka minut po godzinie 19:00. To świadek jadący za podejrzanym audi zauważył niebezpieczną jazdę kierowcy. Mężczyzna miał poruszać się całą szerokością jezdni i stwarzał realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

We wskazaną trasę pojechali policjanci – ich celem było jak najszybciej zlokalizować i zatrzymać wymieniony w zgłoszeniu samochód. Zauważyli go kilkaset metrów za Grodkowem. Funkcjonariusze zatrzymali radiowóz, by skontrolować pojazd. Wtedy siedzący za kierownicą audi mężczyzna stracił nad nim panowanie i uderzył w radiowóz.

– Jak się okazało, 26-latek w organizmie miał ponad 1, 5 promila alkoholu. Dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Podróżująca z nim pasażerka również była nietrzeźwa – urządzenie pokazało ponad 0, 5 promila alkoholu w jej organizmie – informuje sierż. szt. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP Brzeg.

Kierowca audi musi się teraz liczyć z zarzutem spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu. Grozi mu nie mniej niż trzy lata pozbawienia wolności.

U funkcjonariuszy stwierdzono urazy kręgosłupa oraz wstrząs mózgu. Mundurowi będą teraz odpoczywać w domu. Na ten czas grodkowska policja będzie musiała prosić inne jednostki o wsparcie zarówno kadrowe, jak i transportowe – wypożyczenie radiowozu.

 

Check Also

Festiwal Kariery. Zdrowa kariera przed Tobą

Już 22 maja zapraszamy na Festiwal kariery „Zdrowa kariera przed tobą” przez Wojewódzki Urząd Pracy …