środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Nowy trener Olimpu Grodków

piech3

Opolanin Michał Piech poprowadzi Olimp Grodków w nadchodzących rozgrywkach I ligi.

Michał Piech urodził się w 1985 roku. W swojej karierze zawodniczej grał między innymi w Gwardii Opole. Występował w niej od 2000 roku, a zakończył grę w opolskim klubie w 2011 roku. W tym samym klubie również trenował dzieci. W sezonie 2012/13 reprezentował ASPR Zawadzkie, a od września 2013 roku występuje nieprzerwanie, w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimp” Grodków. Gra na pozycji rozgrywającego, często imponował skutecznością. W sezonie 2015/16 był najskuteczniejszym zawodnikiem w Olimpie. Dla tej drużyny zdobył 153 bramki aż w 25 spotkaniach.

Olimp Grodków w I lidze zastąpi zespół PGE Stal Mielec, który dzięki dzikiej karcie zagra w PGNiG Superlidze. Zespół jest w fazie budowania składu. Mówi się o kilku odejściach i przyjściach, ale jak na razie tylko jeden transfer został oficjalnie potwierdzony. Tomasz Biernat został wypożyczony na rok do Przemyśla, gdzie będzie grał w tamtejszym „Czuwaju”. Przygotowania do I rundy grodkowianie rozpoczynają na własnym terenie 8 sierpnia, wciąż są ustalane terminy spotkań kontrolnych.

Niewykluczone, że Michał Piech będzie także grającym szkoleniowcem. 31-latek podpisał już umowę z zarządem klubu, która obowiązuje do zakończenia rozgrywek pierwszoligowych w nadchodzącym sezonie 2016/17. Opolanin zastąpił na tym stanowisku Piotra Mieszkowskiego, który trenował Olimp Grodków przez wiele lat w II lidze, a w 2013 roku wprowadził zespół na zaplecze ekstraklasy, który poprowadził w latach 2014-2016.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.