niedziela , 18 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

O krok od medalu

Podopieczni Romana Smolińskiego wywalczyli czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców.

To najlepszy wynik drużyny chłopców od 14 lat, kiedy to ekipa śp. Zdzisława Zielonki sięgnęła po złoto. Na ten sukces pracowali przede wszystkim nauczyciele oraz sponsorzy i rodzice, którzy pomogli finansowo w realizacji sportowych marzeń chłopców – zaznacza trener Roman Smoliński.

Zawody były rozgrywane w ośrodku turystycznym „Banderoza” w Głuchołazach. Na parkiecie zameldowało się 14 najlepszych reprezentacji szkół z całego kraju. Rywalizowali chłopcy z rocznika 2002 oraz młodsi. Grodkowianie na tej imprezie rozegrali siedem spotkań, z czego cztery wygrali, raz zremisowali, a dwukrotnie doznali smaku porażki.

– Na turnieju nie zabrakło wzlotów i upadków, ale właśnie to buduje charakter sportowca. Moja ekipa walczyła o każdy metr boiska, a po każdej bramce cieszyła się jak z mistrzostw. Najlepszą motywacją do zaciętej rywalizacji byli kibice, a wśród nich rodzice, którzy wspierali chłopaków w tym historycznym boju. Jest to podsumowanie trzyletniej pracy tych młodych sportowców i chęć wywalczenia dla swojej szkoły jak najlepszego wyniku dodaje Smoliński.

Dla uczniów grodkowskiej trójki to był udany sezon. Na kilku ogólnopolskich imprezach zajęli lokaty w drugiej dziesiątce. W Kępnie młodzi szczypiorniści zajęli 14. miejsce w finale Pucharu Polski Chłopców, gdzie o puchar walczyły 32 drużyny. Natomiast w Krakowie podczas czwartej edycji „Szczypiorniaka na Orlikach” grodkowianie wywalczyli 11. miejsce. Dobre wyniki osiągnięte przez reprezentację PSP 3 dołożyły znaczącą cegiełkę dla generalnej klasyfikacji zespołów młodzieżowych na Opolszczyźnie. W niej znacząco wygrał UKS Olimp Grodków, który jest najlepszym klubem w naszym regionie. Potwierdza to, że w naszym mieście jest profesjonalny ośrodek szkolenia młodzieży.

Wyniki:

PSP 3 Grodków – Bydgoszcz 13-11

SP Łańcut – PSP 3 Grodków 15-12

PSP 3 Grodków – SP Nowe Piekuty 14-9

Szczecin – PSP 3 Grodków 5-10

PSP 3 Grodków – SP 4 Kwidzyn 11-15

SP 9 Legnica – PSP 3 Grodków 13-13

PSP 3 Grodków – SP Łańcut 15-5

Check Also

LZS Starowice Dolne – Rekord Bielsko-Biała 0-2 [Wyniki, zdjęcia]

Podopieczni Jakuba Reila doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Znów było sporo okazji bramkowych, których …