czwartek , 18 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Obraźliwe napisy znikają z murów miasta

cegielnia_178

W Grodkowie postanowiono rozprawiać się z takimi mazidłami.

Już w najbliższą niedzielę podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez grodkowską parafię wspólnie z Domem Kultury, każdy może wziąć w dłoń pędzel i zamalować wulgarne bohomazy.

– Najpierw pozbędziemy się agresji z murów, a w dalszej kolejności pomyślimy o upiększaniu. Naszym celem jest zajęcie się alejką często uczęszczaną łączącą osiedle z miastem; jest to ulica Szkolna pomiędzy bankiem a domem kultury. Chcemy aby ta przestrzeń, te ściany i te mury […] były bardziej przyjazne i mniej agresywne – tłumaczy Ewa Kałuzińska z grodkowskiego Domu Kultury, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Inicjatorzy akcji chcą w ten sposób chronić także dzieci chodzące tędy codziennie do szkoły przed wpływem „języka ulicy”.

Dodajmy, że Grupa Aktywno-Kreatywna działająca przy Domu Kultury ma na swoim koncie udaną akcję na grodkowskiej „cegielni”, z której murów znikło w ubiegłym roku wiele obraźliwych i wulgarnych haseł.

Piknik Rodzinny rusza już w niedzielę 24 lipca o 16 w parku Domu Kultury. Mile widziany każdy, kto chce przyczynić się do uprzątnięcia miasta.

Check Also

Fani dojadą pociągiem na Pol’and’Rock Festival

Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Zarząd województwa opolskiego …