czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Obraźliwe napisy znikają z murów miasta

cegielnia_178

W Grodkowie postanowiono rozprawiać się z takimi mazidłami.

Już w najbliższą niedzielę podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez grodkowską parafię wspólnie z Domem Kultury, każdy może wziąć w dłoń pędzel i zamalować wulgarne bohomazy.

– Najpierw pozbędziemy się agresji z murów, a w dalszej kolejności pomyślimy o upiększaniu. Naszym celem jest zajęcie się alejką często uczęszczaną łączącą osiedle z miastem; jest to ulica Szkolna pomiędzy bankiem a domem kultury. Chcemy aby ta przestrzeń, te ściany i te mury […] były bardziej przyjazne i mniej agresywne – tłumaczy Ewa Kałuzińska z grodkowskiego Domu Kultury, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Inicjatorzy akcji chcą w ten sposób chronić także dzieci chodzące tędy codziennie do szkoły przed wpływem „języka ulicy”.

Dodajmy, że Grupa Aktywno-Kreatywna działająca przy Domu Kultury ma na swoim koncie udaną akcję na grodkowskiej „cegielni”, z której murów znikło w ubiegłym roku wiele obraźliwych i wulgarnych haseł.

Piknik Rodzinny rusza już w niedzielę 24 lipca o 16 w parku Domu Kultury. Mile widziany każdy, kto chce przyczynić się do uprzątnięcia miasta.

Check Also

Fuszerka na ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc [Zdjęcia]

Liczy sobie ponad pięć kilometrów długości, ma 3 m szerokości, kosztowała ponad 1,7 mln złotych. …