poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Z ostatniej chwili

Odbierz kopertę życia i schowaj ją w lodówce

SONY DSC

Może uratować nam życie.

Władze Grodkowa zachęcają do odbierania kopert życia. Dzięki niej ratownicy szybciej będą wiedzieć, jak nam pomóc.

Lokalny samorząd przystąpił do akcji, która ma na celu pomóc osobom przewlekle chorym, starszym i samotnym. Dzięki kopercie życia ratownicy dowiedzą się, jak postępować w danych przypadkach i szybciej mogą podjąć skuteczne leczenie, które przyczyni się do uratowania życia pacjenta.

Kopertę życia należy umieścić w lodówce lub na jej drzwiach, czyli w miejscu ogólnodostępnym i łatwo odnajdywanym. Dzięki specjalnemu magnesowi służby ratownicze dowiedzą się, gdzie szukać ważnych informacji na temat stanu zdrowia konkretnego człowieka.

Urząd Miasta w Grodkowie zakupił łącznie 500 sztuk kopert życia. Część z nich już przekazał organizacjom pozarządowym m.in. lokalnemu Caritasowi. Pozostała pula kopert trafiła do Biura Obsługi Klienta. Teraz urzędnicy zachęcają mieszkańców, by udali się po bezpłatny odbiór tej koperty.

– Mamy dla grodkowian jeszcze około 260 sztuk kopert życia. Zapraszamy po ich odbiór w godzinach pracy magistratu – podkreśla Andrzej Romian, sekretarz gminy Grodków. – Zarówno służby wojewódzkie, jak i ratownicze działające na naszym terenie zostały już poinformowane o możliwości występowania takiej koperty u mieszkańców gminy Grodków.

Na karcie informacyjnej, która znajduje się w kopercie należy wypisać swoje dane (imię i nazwisko, PESEL, datę urodzenia i grupę krwi) oraz informacje o przyjmowanych lekach, rodzajach uczuleń, przebytych bądź aktualnych chorób. Ważne są tutaj daty. Również należy podać namiary kontaktowe do najbliższych osób i ich stopień pokrewieństwa.

Check Also

Konkurs na produkt regionalny „Dobre bo lokalne”

Uprzejmie informujemy, iż w ramach projektu współpracy pt. „Dobre bo lokalne” ogłoszono konkurs skierowany do …