środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Olimp Grodków bez punktów w Przemyślu

SONY DSC

W sobotniej szóstej kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn grodkowianie ulegli tamtejszemu „Czuwajowi” w końcówce spotkania.

Miejsce w tabeli Przemyśla a nasze jest inne. Zupełnie odmienne cele mają także obydwie drużyny. Przyjechaliśmy tutaj powalczyć i zaprezentować się jak najlepiej, wierzyliśmy w zwycięstwo, gdyż w poprzednich sezonach w Przemyślu wygrywaliśmy. Niestety nie wyszło, punkty zostają u gospodarzy, a my wracamy na tarczy do Grodkowa – przyznaje Michał Piech, trener UKS-u Olimp Grodków. – Na pewno ten czas lepszy nadejdzie. W tej chwili chcemy odbudować ten zespół. Skład mamy przemeblowany, jest w nim dużo młodych zawodników, którzy z treningu na trening robią olbrzymie postępy i zbierają doświadczenie w lidze, więc mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy zdobywać punkty.

W pierwsza część spotkania była bardzo wyrówna i oscylowała w granicach remisu. Miejscowi dostosowali się do gry gości z Opolszczyzny, którzy nie mieli sposobu na Łukasza Gradowskiego i Macieja Maciejewskiego. Olimp błyskawicznie odrabiał trzy bramkowe straty. W drugiej odsłonie zawodów Czuwaj powiększał przewagę, której Olimp nie zdołał już odrobić, choć do 44 minuty utrzymywał jeszcze kontakt z rywalem. W końcówce meczu czerwone kartoniki zobaczyli Jarosław Dziurgot i Krzysztof Bujak. Wykluczenie dwóch grodkowian poważnie osłabiło zespół, który pozwolił sobie na stratę kolejnych bramek. Ostatecznie to gospodarze wygrali ten mecz.

SRS CZUWAJ PRZEMYŚL vs UKS OLIMP GRODKÓW 38:31 (18:15)

CZUWAJ: Adrian Szczepaniec, Paweł Puszkarski – 4, Tomasz Biernat – 1, Paweł Stołowski, Paweł Kubik, Konrad Bajwoluk – 4, Mateusz Nowak – 6, Paweł Sar, Sebastian Piechnik – 1, Łukasz Orłowski, Tomasz Kulka – 5, Mateusz Kroczek – 7, Mateusz Trawnicki – 2, Maciej Kubisztal – 8, Piotr Kijanka. Trener – Piotr Kroczek.
Kary: 4 minuty
Karne: 11/8

Olimp: Maksymilian Madaliński, Maciej Maciejewski – 7, Jarosław Dziurgot, Maciej Stańko – 1, Dawid Mierzwiński – 2, Miłosz Stępień – 1, Łukasz Gradowski – 7, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec – 1, Michał Piech, Mateusz Zembrzycki, Rafał Świerczyński – 6, Kacper Turyniewicz – 3, Paweł Prokop – 3. Trener – Michał Piech.
Kary: 14 minut, czerwone kartki – Jarosław Dziurgot i Krzysztof Bujak
Karne: 2/1

Sędziowie: Krzysztof Jac – Tarnów, Marcin Wrona – Wierzchosławice.
Delegat ZPRP: Stanisław Puszkarski – Zamość
Widzów: 294

Pozostałe wyniki 6 Kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn – gruba B:

Moto-Jelcz Oława – ASPR Zawadzkie 26:26 (15:15)

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – VIVE Tauron II Kielce 26:25 (15:14)

Siódemka Miedź Legnica – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 20:21 (11:14)

Olimpia Piekary Śląskie – SPR Tarnów 36:30 (16:12)

KSSPR Końskie – MTS Chrzanów 30:23 (15:8)

AZS AWF Biała Podlaska – MKS Kalisz 25:26 (10:16)

Check Also

Bajer Granit zdobył Puchar Grodkowa w futsalu

Turniej odbył się w sobotę 16 lutego. W hali sportowej LO im. Zdzisława Zielonki w …