środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Olimp Grodków „oddał” punkty w końcówce meczu

W Grodkowie piłkarze obu drużyn nie przebierali w środkach, aby zatrzymać ataki rywala. 

Spotkania rozgrywane w Grodkowie dla przyjezdnych ekip nigdy nie były łatwe i przyjemne, o czym przekonały się już drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego, czy Oławy. Kibice liczyli, że także wyżej notowany Czuwaj zgubi punkty, ale w decydujących momentach przyjezdni – w szeregach z grodkowianinem Tomaszem Biernatem – byli skuteczniejsi. Początek był bardzo wyrównany. Rozpoczęło się od nieudanej akcji gości, rzut Pawła Stołowskiego obronił Marcin Młoczyński, a karnego przestrzelił Bogumił Baran. Wynik po pięciu minutach gry otworzył Biernat, a kolejne dwa gole na konto Olimpu zapisał skrzydłowy Sebastian Kolanko. Dwie kolejne akcje Olimpu zakończyły się błędami i goście prowadzili 6-4.

Olimp sukcesywnie odrabiał straty i w 27. min prowadził 12-11, a wykorzystując liczebną przewagę do przerwy nawet 15-12. Po zmianie stron i rzutach Kolanki oraz Pawła Prokopa wypracował nawet 4-bramkową przewagę, którą jednak zaczął stopniowo tracić. Prowadzenie utrzymywał jedynie do 45. min.

Coraz liczniejsze błędy w ataku Olimpu skrzętnie wykorzystywał Puszkarski. Goście doprowadzili do remisu, a potem objęli 2-bramkowe prowadzenie 28-26. Zmniejszył je Paweł Chmiel, jednak za moment Biernat przechwycił piłkę, zagrał do Mateusza Nowaka, a ten podwyższył wynik. Za moment rzut karny wykorzystał Puszkarski i goście takiej zaliczki już nie roztrwonili. W ostatnich pięciu minutach obie ekipy dorzuciły jeszcze po dwie bramki, ale ostatecznie to goście wydarli zwycięstwo w końcówce meczu (32-29). – Zagraliśmy ciężki mecz, aczkolwiek spodziewaliśmy się takich zawodów. Trochę nas zatrzymała presja, stąd popełnialiśmy błędy, które Olimp wykorzystywał – przyznał Tomasz Biernat, rozgrywający ekipy z Przemyśla. – Gra była momentami brutalna, twarda w obronie, stąd sporo kar. Natomiast w ostatnim kwadransie meczu poczuliśmy już parkiet, lepiej budowaliśmy swoje akcje i pokazaliśmy, że mamy większe ogranie.

– Gramy coraz lepiej, a mimo to nie zdobywamy punktów – mówi Michał Piech, trener Olimpu Grodków. – Napracowaliśmy się w tym pojedynku grając dobrze w obronie, ale znów zabrakło tej skuteczności. Podejmowaliśmy głupie decyzje indywidualne o wyrzucaniu piłki. W takich sytuacjach wynik mógłby być zupełnie inny. Cały czas mamy jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, dlatego będziemy z każdym walczyć do końca, aby ten nasz cel zrealizować.

W dwudziestej kolejce Olimp pojedzie do Legnicy, gdzie zmierzy się z ósmą w tabeli „Siódemką Miedź”. To spotkanie zaplanowano na niedzielę 19 marca.

UKS Olimp Grodków vs SRS Czuwaj Przemyśl 29:32 (15:12)

Olimp: Marcin Młoczyński, Maciej Maciejewski – 2, Sebastian Kolanko – 9, Jan Klimków, Paweł Chmiel – 3, Bogumił Baran – 4, Cezary Starczewski, Łukasz Gradowski – 2, Bartosz Żubrowski – 1, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech – 2, Rafał Świerczyński, Kacper Turyniewicz – 1, Paweł Prokop – 5, Maksymilian Madaliński. Trener – Michał Piech.
Kary: 16 minut, czerwona kartka w ’29 minucie – Bartosz Żubrowski
Karne: 4/1

Czuwaj: Adrian Szczepaniec, Kamil Lew, Paweł Puszkarski – 13, Tomasz Biernat – 6, Paweł Stołowski, Paweł Kubik, Konrad Bajwoluk – 1, Mateusz Nowak – 2, Paweł Sar, Łukasz Orłowski, Tomasz Kulka, Mateusz Kroczek – 7, Maciej Kubisztal – 3, Piotr Kijanka. Trener – Przemysław Korobczak.
Kary: 18 minut, czerwona kartka w ’46 minucie – Konrad Bajwoluk
Karne: 4/4

Sędziowie: Michał Fabryczny – Mysłowice, Jakub Rawicki – Katowice
Widzów: 290

Pozostałe wyniki 19. serii spotkań:

SPR PWSZ Tarnów – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:30 (15:13)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – Siódemka Miedź Legnica 24:24 (15:9)

ASPR Zawadzkie – LKPR Moto-Jelcz Oława 29:26 (10:13)

MTS Chrzanów – KSSPR Końskie 24:22 (12:11)

MKS Kalisz – AZS AWF Biała Podlaska 27:21 (13:9)

VIVE Tauron II Kielce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 25:24 (11:15)

http://https://www.youtube.com/watch?v=xLYWU2zwGvw&feature=youtu.be

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …