wtorek , 25 Czerwiec 2019
Z ostatniej chwili

Olimp Grodków prowadzenie utrzymywał do 39. minuty

Lider I ligi był faworytem w tym starciu, lecz zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w drugiej odsłonie zawodów. Szczypiorniści Olimpii Piekary Śląskie pokonali Olimp Grodków 32:28. Miejscowi mogli wygrać, ale popełniali proste błędy i tracili szybko bramki. Niwelując straty nie pozwolili rywalowi odskoczyć na więcej niż pięć „oczek”.

– Od derbów z ASPR-em do tej pory czuję niedosyt. W decydujących momentach brakuje nam zimnej głowy, żeby to wszystko poukładać. Nie wiem, z czego to wynika, czy z braku sił bądź rozluźnienia. Wciąż brakuje nam tej pierwszej rundy, aby się ograć – przyznaje Bogumił Baran, rozgrywający Olimpu Grodków. – Wiem, że stać nas na więcej, bo pokazaliśmy to w pierwszych starciach rewanżowych zdobywając cenne punkty. Cały czas walczymy, już nie przegrywamy 10-15 bramkami, tylko kończymy spotkanie różnicą trzech – czterech trafień.

Początek spotkania mógł sugerować łatwą wygraną gości, którzy wykorzystali błędy Pawła Prokopa i Łukasza Ogorzelca. Po siedmiu minutach gry prowadzili 4:3. Jednak przyjezdni pogubili się na parkiecie, co skutecznie i skrzętnie wykorzystywali miejscowi. Paweł Chmiel doprowadził do remisu, Łukasz Gradowski wykorzystał rzut karny a w kontrze niezawodny był Sebastian Kolanko. Kolejną bramkę dorzucił Ogorzelec i po 16 minutach gry Olimp prowadził 10:7. W kolejnej akcji Marcin Młoczyński obronił rzut z siedmiu metrów i po odpowiedzi Prokopa było 12:10. Przez kolejne sześć minut gracze Olimpii dorzucili pięć bramek tracąc cztery z nich. W ostatniej minucie pierwszej połowy mogli jeszcze wyrównać, ale rzut karny przestrzelił Mariusz Kempys. Do szatni na przerwę podopieczni Michała Piecha schodzili przy jednobramkowej zaliczce.

Po zmianie stron nastąpił przestój w grodkowskiej ekipie. Goście sukcesywnie odrabiali straty. W ciągu 12 minut zanotowali pięć trafień po kontrach Arkadiusza Kowalskiego i Macieja Chromego. W tym fragmencie gry UKS dorzucił tylko trzy bramki oddając już prowadzenie. W 51. minucie Olimpia wypracowała sobie już pięciobramkową przewagę. Gospodarze cały czas niwelowali straty, aczkolwiek nie na tyle, by odebrać zwycięstwo szczypiornistom z Piekar Śląskich. MKS odjechał na 32-28, a w końcowych sekundach wynik ustalił Rafał Świerczyński wykorzystując rzut karny. – Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Przyjechaliśmy teoretycznie do słabszej, ostatniej w lidze drużyny, która postawiła nam ciężkie warunki. Na szczęście moi zawodnicy obudzili się w drugiej części spotkania, lepiej zagrali w obronie i dzięki kontratakom zapewnili sobie zwycięstwo – mówi Sławomir Szenkel, trener Olimpii Piekary Śląskie. – Gdyby Grodków w pierwszej rundzie dysponował takim składem, jakim gra obecnie, to na pewno nie znajdowałby się teraz w strefie spadkowej.

Grodkowianie są coraz bliżej spadku do II ligi, to już ich 17 porażka w tym sezonie. Za tydzień pojadą do Końskich, gdzie zmierzą się z tamtejszym KSSPR-em.

UKS Olimp Grodków vs MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie 28:32 (16:15)

Olimp: Kacper Turyniewicz – 1, Sebastian Kolanko – 6, Maciej Maciejewski – 2, Cezary Starczewski, Paweł Prokop – 6, Bogumił Baran – 3, Łukasz Gradowski – 1, Michał Piech, Rafał Świerczyński – 1, Bartosz Żubrowski, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec – 1, Jan Klimków – 3, Paweł Chmiel – 4, Marcin Młoczyński, Maksymilian Madaliński. Trener – Michał Piech.
Kary: 4 minuty
Karne: 3/2

MKS: Maciej Chromy – 9, Jakub Fidyt – 3, Mateusz Cieślik, Artur Kot, Wojciech Parzonka – 1, Michał Rosół – 6, Paweł Zemelka, Dawid Ludyga, Łukasz Gogola, Szymon Kotalczyk, Patryk Miłek, Bartosz Jaksik – 2, Mariusz Kempys – 1, Arkadiusz Kowalski – 8, Łukasz Płonka – 2. Trener – Sławomir Szenkel.
Kary: 8 minut