sobota , 20 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Olimp Grodków z kompletem bramkarzy

obroncy_Olimp2015

Do I-ligowego Olimpu Grodków dołączył Patryk Wiącek, bramkarz Zagłębia Lubin – drużyny, która obecnie występuje na arenie PGNiG Superligi.

Po bardzo udanym sezonie 2014/2015, w którym Olimp Grodków zajął czwarte miejsce w tabeli, z drużyną pożegnało się dwóch bramkarzy. Łukasz Romatowski z powodów rodzinnych opuścił Opolszczyznę. Z kolei Tomasz Wasilewicz wybrał ofertę miejscowego ŚKPR-u Świdnica.

Priorytetem grodkowskiego klubu było znalezienie dwóch bramkarzy. Najpierw udało się zakontraktować Krzysztofa Muszaka, który ostatnio występował w I-ligowym MKS-ie Henri Llyod Brodnica. W ostatnich dniach do zespołu dołączył Patryk Wiącek – wychowanek superligowego Zagłębia Lubin. Trzecim obrońcą będzie junior Paweł Łągiewka.

Olimp pozyskał także dwóch graczy występujących do niedawna w PE Gwardii Opole. Na skrzydle zobaczymy Andrzeja Matyszaka, a Bogumił Baran znacznie wzmocni siłę drugiej linii. Na parkiet powrócił wychowanek Olimpu, skrzydłowy Patryk Koszyk. Wspierać zespół będą także juniorzy Kacper Turyniewicz, Jan Klimków oraz Maciej Maciejewski.

Olimpijczycy do nowego sezonu 2015/2016 przygotowywali się solidnie na własnych parkietach. Przez kilka tygodni zawodnicy ćwiczyli na halach i boiskach, a w sparingach nowi gracze byli wdrażani w systemy gry UKS-u. Szczypiorniści pracowali nad siłą, wytrzymałością i motoryką. Podopieczni trenera Piotra Mieszkowskiego pięciokrotnie sprawdzali swoją formę przed walką o ligowe punkty. W spotkaniach kontrolnych przegrali z ŚKPR-em Świdnicą, MOTO-Jelczem Oława (beniaminek) i MKS-em Kalisz oraz pokonali ŚKPR w rewanżowym meczu, a także wygrali z II-ligowym Dzierżoniowem.

Sezon 2015/2016 grodkowianie zainaugurują przed własną publicznością już w najbliższą sobotę 12-go września o godz. 18: 00. Rywalem Olimpu będzie beniaminek MOSiR Bochnia. Celem UKS-u jest powtórzenie miejsca z poprzednich sezonów, czyli utrzymanie się w pierwszej siódemce.

Wyniki sparingów:

ŚKPR Świdnica – UKS Olimp Grodków 25:22

UKS Olimp Grodków – Żagiew Dzierżoniów 21:20

MKS Kalisz – UKS Olimp Grodków 26:18

UKS Olimp Grodków – MOTO Jelcz Oława 23:30

UKS Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica 30:23

Check Also

15. Zlot Master Truck [Zdjęcia]

800 tuningowanych pojazdów, 150 tysięcy widzów, 100 firm z różnych branży – trwa kolejna edycja …