środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Olimp z kompletem punktów

W 15. kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn grodkowianie pokonali przeciwnika. W derbach Opolszczyzny znów lepszy był Olimp.

Obydwie ekipy toczyły wyrównaną walkę aż do 47. minuty spotkania. Zarówno gospodarze, jak i goście mieli problem z wypracowaniem solidnej zaliczki bramkowej, a wynik oscylował wokół remisu. W końcówce meczu między słupkami dobrze spisywał się Marcin Młoczyński, który obronił karnego. Błędy graczy z OSiR-u skutecznie wykorzystali grodkowianie, którzy musieli bronić dwubramkowej przewagi. Ostatecznie to Olimp wygrał i po raz drugi był lepszy w derbach Opolszczyzny.

– Z szacunkiem podchodziliśmy do rywala, który jest wymagający i to było widać na parkiecie. To był ciężki mecz, ale bardzo dobry, myślę, że spodobał się naszym kibicom – mówi Grzegorz Malinowski, trener UKS Olimp Grodków. – Cieszy nas to, że potrafiliśmy cały czas utrzymywać kontakt z przeciwnikiem i w końcówce zawodów uzyskaliśmy i utrzymaliśmy prowadzenie.

Na kolejny mecz Olimp pojedzie do Konina. W 16. kolejce ich rywalem będzie miejscowy Start. Zawody zaplanowano na 10 lutego, godz. 18.00 (hala przy ulicy Sosnowej 16).

UKS OLIMP GRODKÓW vs LKS OSiR Komprachcice 31:29 (16:17)

Skład i bramki – Olimp: Maciej Maciejewski – 6, Patryk Koszyk, Bartosz Żubrowski – 4, Paweł Chmiel – 4, Paweł Prokop – 5, Sebastian Kolanko – 4, Miłosz Stępień, Michał Białożyt, Kamil Kulej, Dawid Mierzwiński, Łukasz Ogorzelec, Rafał Świerczyński – 4, Kacper Turyniewicz , Denis Hertel – 4, Marcin Młoczyński, Krzysztof Muszak. Trenerzy – Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.
Kary: 14 minut
Karne: 10/6

Skład i bramki – OSiR: Radosław Tracz – 3, Krzysztof Juros, Kacper Gajda, Łukasz Gradowski – 1, Mateusz Wiśniowiecki – 1, Michał Piech – 3, Tomasz Oleksyn, Patryk Stelnicki, Tomasz Jarosz, Marcel Ungier – 15, Paweł Bożych, Maciej Adamczyk, Tomasz Marcyniuk – 6, Marcin Krukowski. Trener – Bartłomiej Jasiówka.
Kary: 10 minut
Karne: 6/5

Sędziowie: Mariusz Kałużny – Luboszyce, Krzysztof Musiał – Antoniów.

Widzów: 250

Pozostałe wyniki 15. kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn:

MKS Tęcza Kościan – MKS Żagiew Dzierżoniów 31:28 (14:13)

SKS Orlik Brzeg – SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie 28:35 (13:20)

Śląsk Wrocław Handball Team – EUCO UKS Dziewiątka Legnica 33:29 (20:17)

MKST Astra Nowa Sól – SSRiR Start Konin 26:22 (10:10)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – SPR Bór Oborniki Śląskie 23:28 (16:14)

KS Forza Wrocław – TS Zew Świebodzin 24:20 (12:7)

Check Also

Bajer Granit zdobył Puchar Grodkowa w futsalu

Turniej odbył się w sobotę 16 lutego. W hali sportowej LO im. Zdzisława Zielonki w …