niedziela , 8 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Olimp – MTS. Cenne punkty gości w Grodkowie

Szczypiorniści Olimpu Grodków przegrali w ostatnim meczu sezonu rozegranym przed własną publicznością. Tym samym po czterech sezonach rozgrywek pierwszoligowych opuszczają zaplecze ekstraklasy.

Początek starcia pomiędzy Olimpem a MTS-em lepiej wykorzystała ekipa gości. Po trafieniach Marcina Skoczylasa i Pawła Strońskiego w szóstej minucie meczu prowadzili już 4-1. Gospodarze łatwo nie składali broni goniąc cały czas wynik. Zamiary przyjezdnych dobrze odczytał Maksymilian Madaliński wybijając dwukrotnie piłkę, po czym kontrę po asyście Sebastiana Kolanko wykorzystał Michał Piech, a do remisu na 9-9 doprowadził Paweł Prokop. Wymiana ciosów trwała do 21. minuty. Olimpijczycy mogli wyjść na prowadzenie, ale karnego przestrzelił Prokop. W kolejnym fragmencie gry Kolanko został powstrzymany w kontrze a na ławce kar musiał usiąść Krzysztof Bujak. Grając w osłabieniu po błędach Bartosza Żubrowskiego i Łukasza Gradowskiego, UKS zanotował stratę trzech z rzędu goli. Przed przerwą dogodne sytuacje wykorzystali jeszcze Bujak i Piech, a wynik pierwszej połowy na 18-14 ustalił Dawid Skoczylas.

Po zmianie stron podopieczni Piecha niwelowali błyskawicznie straty wykorzystując rzuty z siedmiu metrów i kontry. W ciągu dziesięciu minut dorzucili pięć bramek tracąc dwie z nich. W kolejnych akcjach bezbłędnie punktował Prokop i Olimp tracił już tylko jedno „oczko” 23-24.

– Ciężkie warunki nam postawili grodkowianie, którym musieliśmy sprostać. W obu ekipach dobrze pracowali bramkarze, stąd też długo wynik oscylował w granicach remisu a sam pojedynek był wyrównany. W końcówce miejscowi trochę odpuścili, co pozwoliło nam na wypracowanie solidnej zaliczki. Cieszymy się z tego cennego zwycięstwa, dzięki, któremu mamy teraz większe szanse na zatrzymanie bezpiecznego miejsca w I lidze – mówi Marcin Skoczylas, rozgrywający w MTS Chrzanów.

Choć w okienku dobrze spisywali się Marcin Młoczyński i Madaliński to grodkowianie zbyt łatwo pozwalali na łatwe straty. Na skrzydle pudłował Kacper Turyniewicz, piłkę od Bujaka przechwycił Przemysław Wierzbic zdobywając kolejnego gola dla swojego zespołu. W ostatniej minucie wynik spotkania zamknął Rafał Świerczyński. Ostatecznie Olimp uległ MTS-owi 25-32 i z takim wynikiem pożegnał się z miejscowymi kibicami.

– To kolejne zawody, gdzie wyrównaną walkę toczymy do 50. minuty i gramy na styku. Niestety w końcówce wszystko siada, marnujemy rzuty sam na sam i popełniamy proste błędy techniczne, przez co rywal nam odjeżdża – przyznaje Michał Piech, trener Olimpu Grodków. – Przez cały sezon graliśmy tylko przebłyskami a to za mało, by utrzymać się w pierwszej lidze. Został nam jeszcze jeden mecz do rozegrania. Na chwilę obecną nie wiem, jaka czeka przyszłość moja i kolegów z drużyny, być może tuż po zakończeniu sezonu zapadną jakieś konkretniejsze decyzje.

Ostatni mecz 26. kolejki grodkowianie rozegrają 20 maja w Tarnowie. Na zapleczu PGNiG superligi Olimp występował od 2013 roku. Po czterech sezonach spada do II ligi, która rozgrywki wznowi we wrześniu. Jej terminarz poznamy za miesiąc.

UKS Olimp Grodków vs MTS Chrzanów 25:32 (14:18)

Olimp: Marcin Młoczyński, Dawid Mierzwiński, Sebastian Kolanko – 3, Paweł Prokop – 10, Jan Klimków – 1, Paweł Chmiel, Bogumił Baran – 2, Cezary Starczewski, Łukasz Gradowski – 1, Bartosz Żubrowski – 3, Krzysztof Bujak – 1, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech – 3, Rafał Świerczyński – 1, Kacper Turyniewicz, Maksymilian Madaliński. Trener – Michał Piech.
Kary: 6 minut
Karne: 9/5

MTS: Maciej Sieczka, Patryk Madeja – 1, Patryk Rola – 4, Przemysław Wierzbic – 4, Michał Gasin – 4, Konrad Gil, Tomasz Kowal, Dawid Skoczylas – 7, Michał Olszewik – 1, Mateusz Krasucki, Jan Orlicki – 1, Kamil Kirsz – 2, Paweł Stroński – 2, Marcin Skoczylas – 6, Marcin Górkowski, Michał Bednarczyk. Trener – Rafał Bugajski.
Kary: 10 minut