poniedziałek , 18 Listopad 2019
Z ostatniej chwili

Olimp zdobył Śląsk

Gospodarze wysoko pokonali gości z sąsiedniego województwa 34-19. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, gdyż ekipa Olimpu po raz pierwszy od trzech lat była lepszą od zespołu Śląska. Mówiąc krótko: Olimp zdobył Śląsk.

Początek spotkania był wyrównany. W 8. minucie na tablicy widniał remis 2-2, po czym inicjatywę przejęli miejscowi, budując solidną zaliczkę bramkową. W ciągu siedmiu minut goście zdołali tylko raz trafić w okienko pilnowane przez Krzysztofa Muszaka, tracąc przy tym aż osiem goli. Następnie przez pięć minut trwała wymiana ciosów. Przyjezdni odrabiali straty, choć nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, to bramki zdobywali w dobitkach. Jednak to nie wystarczyło do zmiany losów tego meczu. Od 22 min. Olimp znów punktował przeciwnika, który do końca pierwszej połowy nie zdołał wykorzystać skutecznie swoich akcji rzutowych. Nawet bramkarze zespołu przyjezdnych nie potrafili znaleźć sposobu na Macieja Maciejewskiego, który celnie atakował rywala. Do szatni grodkowianie schodzili prowadząc 18-5. – Chcieliśmy podejść bardziej skupieni do tych zawodów, bo oczekiwaliśmy, że WKS postawi nam większe warunki – przyznaje Maciej Maciejewski, rozgrywający Olimpu Grodków. – To się nam udało i wykorzystaliśmy to, czego nie potrafili wykorzystać gracze z Wrocławia.

W drugiej części meczu także nie było niespodzianki.  Na kwadrans przed końcową syreną Olimp prowadził już 16. trafieniami (27-11). Wówczas parkiet opuścił Maciejewski, a trenerzy UKS-u dali szansę zawodnikom, którzy mniej czasu spędzają na boisku. Tutaj z dobrej strony pokazali się Michał Białożyt (powrót po kontuzji) oraz Patryk Koszyk, którzy zdobył trzy pod rząd bramki dla Olimpu. Ostatecznie to zespół z Opolszczyzny pokonał w II lidze Śląsk Wrocław 34-19 i po dziesięciu kolejkach jest liderem tabeli.

– Wszyscy zagrali bardzo dobry mecz. Zarówno w obronie, jak i w ataku było prawie perfekcyjnie – mówi Grzegorz Malinowski, trener UKS Olimp Grodków. – W końcówce meczu musieliśmy zadbać o kondycję Maćka, nie chcieliśmy jakiejś kontuzji, a też chłopaki czekali na ławce, więc daliśmy im szansę, każdy z nich ją wykorzystał i dał dobrą zmianę. Dlatego cieszy nas ta wygrana i z nadzieją jedziemy po kolejne trzy punkty.

Na następny mecz Olimp Grodków jedzie do Obornik Wielkopolskich, gdzie zapowiada się emocjonujące i zacięte widowisko sportowe. W starciu 11. kolejki zmierzą się drużyny, które mają identyczny bilans zwycięstw, porażek oraz zdobytych punktów.

Uwaga KIBICE!
Istnieje możliwość dojazdu na mecz. Zarząd klubu UKS Olimp Grodków organizuje autobus dla kibiców. Wyjazd w sobotę, 2 grudnia. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Szczegóły rezerwacji i wyjazdu są udzielane pod numerem telefonu – 606 737 934.

UKS OLIMP GRODKÓW vs ŚLĄSK WROCŁAW HANDBALL TEAM 34:19 (18:5)
Skład i bramkiOlimp: Maciej Maciejewski – 10, Patryk Koszyk – 3, Bartosz Żubrowski – 4, Paweł Chmiel – 5, Paweł Prokop – 4, Sebastian Kolanko, Michał Białożyt – 1, Cezary Starczewski, Kamil Kulej – 1, Rafał Świerczyński, Dawid Mierzwiński – 2, Łukasz Ogorzelec, Szymon Urban – 1, Kacper Turyniewicz, Denis Hertel – 3, Marcin Młoczyński, Krzysztof Muszak. Trenerzy – Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.
Kary: 12 minut
Karne: 2/1

Skład i bramkiŚląsk: Kacper Urbańczak – 3, Bartosz Wróblewski – 1, Maciej Seroczyński – 8, Krystian Pomichter, Tomasz Kowalik, Dawid Platt – 2, Malte Unkell – 1, Damian Kalinowski – 2, Kacper Matyja, Wojciech Parzonka – 2, Krzysztof Maciak, Konrad Dobosz. Trener – Bartosz Wróblewski.
Kary: 6 minut
Karne: 8/5
Sędziowie: Michał Kopiec – Siemianowice Śląskie, Kamil Poloczek – Dąbrowa Górnicza.