środa , 19 Wrzesień 2018
Z ostatniej chwili

Olimpijczyk z wyboru. Zobacz reportaż o Zdzisławie Zielonce

Bohaterem kolejnego odcinka „Złotych Chwil Opolskiego Sportu”, był nauczyciel i trener piłki ręcznej – Zdzisław Zielonka. Sport był całym jego życiem. Aż trzynastokrotnie kibicował polskim sportowcom podczas Igrzysk Olimpijskich.

Ponad 19. minutowy reportaż biograficzny przygotował Jakub Trzaska, który swoją premierę miał w niedzielę 15 kwietnia, o godz. 19.15. W tym materiale legendę grodkowskiego sportu wspominało jego trzech przyjaciół.

Film można zobaczyć pod poniższym linkiem:

Ten program całkowicie był poświęcony pracy i twórczości nauczyciela, wychowawcy, trenera i autora czterech książek poświęconych piłce ręcznej. Zdzisław Zielonka założył klub olimpijczyka oraz klub UKS Olimp Grodków. Z jego inicjatywy powstały biegi olimpijskie i szkolne plebiscyty sportowe. Aż sześciokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo Polski i sześciokrotnie wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Na Opolszczyźnie aż 35 razy wywalczył ze swoimi drużynami mistrzostwo województwa.

Check Also

Kolejny, już 36. PKO Wrocław Maraton za nami

We Wrocławiu odbyła się 36. edycja biegu o dystansie 42,195 kilometrów. Na mecie zawodów pojawiło …