środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Orlen obok BP. Powstała kolejna stacja paliw

Przy węźle autostradowym Brzeg.

Na jednym placu w sąsiedztwie istniejącej już stacji paliw BP inwestor wybudował kolejną. Jej otwarcie zaplanowano jeszcze w tym miesiącu.

Spółka z Rakoniewic zajmuje się prowadzeniem partnerskich stacji paliw i marketów oraz dzierżawą obiektów. We wrześniu 2015 roku oddała do użytku stację paliw, którą wybudowano przy węźle autostradowym Brzeg na A4. Na niej pracę znalazło 20 osób. Kolejne 17 osób zatrudnienie znalazło w nowym obiekcie.

Właściciel działki postanowił postawić drugą stację paliw w bliskim sąsiedztwie istniejącej konkurencyjnej marki. Jej otwarcie zaplanowano jeszcze w tym miesiącu a uroczyste przecięcie wstęgi ma nastąpić w kwietniu.

– Wszystko zależy od tego, kiedy zakończymy odbiory sanitarne i wszelkie pozwolenia, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na przełomie marca/kwietnia klienci będą mogli skorzystać z usług naszej partnerskiej stacji paliw Orlen – mówi Antoni Tomys, prezes przedsiębiorstwa wielobranżowego Atut. – Posiadamy już stacje paliw w trzech województwach, ale po raz pierwszy wybudowaliśmy dwie na jednym terenie. Z doświadczenia wiemy, że klienci są przyzwyczajeni do tych dwóch marek, więc inwestycja powinna nam się zwrócić w ciągu 10 lat. Z naszych usług korzysta około 80% kierowców, którzy jadą od Nysy czy Brzegu w kierunku autostrady A4. W przyszłym roku podejmiemy decyzję, jak zagospodarujemy w tym miejscu pozostały hektar ziemi. Być może postawimy tam myjnie lub market.

Inwestycja przy A4 w gminie Grodków już opiewa na 21 milionów złotych. Oprócz dwóch stacji paliw inwestor poprawił na placu oświetlenie, wybudował drogę wewnętrzną z chodnikami oraz poszerzył parkingi.

Klienci mają teraz wybór, gdzie chcą zrobić zakupy i zatankować swoje auto. Do dyspozycji mają także dwie restauracje a dla kierowców aut ciężarowych dostępnych jest 110 miejsc parkingowych. Firma Atut prowadzi też rozmowy, aby zainwestować w pobliżu Strzelec Opolskich i przy drodze ekspresowej S8 na trasie Warszawa – Wrocław.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …