niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Pałac Sulisław. Hala sportowa już oficjalnie otwarta

Nowoczesna, przestronna hala sportowa będzie służyć m.in. siatkarzom. Obiekt oficjalnie nosi nazwę „QAZAQ”.

Oficjalne otwarcie hali odbyło się w piątek, 6 grudnia. Powstała w zabytkowej stodole, którą wybudowano w 1909 roku. Arena ma wymiary 20,00 x 50,00 m a jej wysokość to 8 metrów. To już 12 budynek, który został przebudowany i będzie teraz służył lokalnej społeczności.

– Hala istnieje już 110 lat i miała różne wcielenia. Kiedyś w tym miejscu były stajnie, mieszkania i magazyny a ostatnio funkcjonowała dyskoteka. Podjęliśmy decyzję żeby stworzyć tutaj coś nowego, aby można było organizować różne wydarzenia sportowe i kulturalne. Zakupiliśmy najlepszą podłogę, jaka jest potrzebna do rozgrywania meczów na najwyższym poziomie w ekstraklasie. Również mamy odpowiednią infrastrukturę, aby zakryć parkiet np. na czas koncertu – mówi Jerzy Bar, właściciel pięciogwiazdkowego kompleksu hotelowego w Sulisławiu.

Powstała już drużyna siatkarska mężczyzn o nazwie „Royal Sulisław”, która trenuje dwa razy w tygodniu. W minionym miesiącu wygrała halowy turniej siatkówki zorganizowany przez Grodkowską Akademię Sportu. W przyszłym roku ma zostać zgłoszona do ligowych rozgrywek. Inwestor już rozmawia z trenerami, którzy mogliby poprowadzić zespół w najbliższym sezonie.

Oprócz boiska wielofunkcyjnego w hali widowiskowo-sportowej wyremontowano pomieszczenia gospodarcze, utworzono szatnie z sanitariatami i kuchnię oraz zainstalowano oświetlenie LED. Na górze w sali znajduje się siłownia. Na ścianach zamontowano wysokie lustra a nad nimi powieszono koszulkę z autografem podarowaną przez Roberta Lewandowskiego. Natomiast przed samym budynkiem wybudowano okazałą fontannę oraz powstał duży parking. W 2020 roku zostanie oddana do użytku kolejna inwestycja. Tym razem Pałac Sulisław zamierza utworzyć akademię golfa.

Check Also

Niezwykłe iluminacje domów w Bogdanowie i Lipowej [Zdjęcia, film]

Setki metrów kabli, tysiące lampek i świątecznych zabawek. Zobacz niezwykłe iluminacje domów w Bogdanowie i …