niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Pałac Sulisław zaprasza na V Festiwal Chopin – Elsner

Już w najbliższy piątek 6 grudnia w przepięknych wnętrzach pięciogwiazdkowego Pałacu Sulisław odbędzie  się kolejna edycja festiwalu muzyki fortepianowej „V Festiwal Chopin-Elsner”. Upamiętniona zostanie postać Józefa Elsnera, wielkiego grodkowianina, który nie tylko wszedł do historii jako nauczyciel Fryderyka Chopina, ale sam był także wielce utalentowanym kompozytorem.

Dlatego za sukcesem ubiegłorocznych edycji, w Sulisławiu ponownie zabrzmi muzyka inspirowana utworami Józefa Elsnera na cześć jego 250. rocznicy urodzin, która przypada właśnie w tym roku. Podczas koncertu usłyszymy dźwięki, charakteryzujące się stylem klasycznym z elementami polskiej muzyki ludowej. Tegoroczna edycja jest idealną okazją do zaproszenia utytułowanego pianisty Chrisa Rafaela Wnuka. Koncert zostanie odegrany w Sali Kongresowej im. Józefa Elsnera w Pałacu Sulisław.

Najbardziej wyczekiwane utwory koncertu prezentują się poniżej:

1. „Wspominając Elsnera” – inspirowane „Polonezem C – dur” Józefa Elsnera
2. „Balet na łące” – inspirowane krakowiakiem z baletu „Wesele w Ojcowie” Józefa Elsnera
3. „Gwiazdy nad Grodkowem” – inspirowane „Andante maestoso 1815” Józefa Elsner
4. „Szalony Letni Taniec” – inspirowane „Rondo À la mazurek C-dur” Józefa Elsnera
5. „Śpiąca Kapliczka” – inspirowane marszem z oratorium „Passio Domini Nostri Jesu
Christi” Józefa Elsnera
6. „Brylantowe marzenia” – inspirowane „Nurzahad, czyli nieśmiertelność i bogactwa”
Józefa Elsnera
7. „Jak sen” – inspirowane sceną snu z opery „Król Łokietek, czyli Wiśliczanki” Józefa
Elsnera

Poznajcie trochę bliżej naszego artystę – Chrisa Rafaela Wnuka

Kompozytor i pianista, autor muzyki symfonicznej, kameralnej, elektronicznej i filmowej, granej w ponad 60 krajach. Pracuje również jako producent muzyczny. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Studiował improwizację u Szabolcsa Esztenyi oraz fortepian w klasie wybitnej pedagog Anny Żurawlew, uczennicy prof. Jerzego Żurawlewa twórcy i pomysłodawcy Konkursu Chopinowskiego, oraz spadkobiercy w prostej linii tradycji chopinowskiej, dzięki studiom u Aleksandra Michałowskiego, który kształcił się u Karola Mikulego, ucznia i pierwszego wydawcy Fryderyka Chopina. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie u tak wybitnych profesorów jak: Marcel Erigina (fortepian), Kazimierz Szymonik (dyrygentura) oraz Marian Sawa (organy, improwizacja i kompozycja). W latach 1988-1991 brał udział w międzynarodowych pianistycznych kursach mistrzowskich u takich profesorów jak: Ryszard Bakst, Wiktor Mierżanow, Tatiana Szebanowa i Barbara
Hesse-Bukowska. Już w wieku 17 lat miał okazję wykonać kompozycję na fortepian solo zatytułowaną „Poemat” podczas Światowych Dni Muzyki Współczesnej. Od tego czasu koncertuje w kraju i za granicą. Obecnie komponuje muzykę symfoniczną, kameralną i elektroniczną. Został sklasyfikowany na 4 miejscu na świecie w kategorii muzyka klasyczna w rankingu ReverbNation, jednego z największych i najbardziej opiniotwórczych portali muzycznych na świecie. W 2013 r. autorska płyta „A touch of light” dystrybuowana w ponad 50 krajach, znalazła się w Indiach w 20-ce najlepszych płyt zagranicznych.

Piątek, 6 grudnia, godz. 19.00
Pałac Sulisław, Sulisław 24, 49-200 Sulisław

Bilety na wydarzenie można zakupić na stronie Pałacu. Wraz z zakupem biletu każdy
uczestnik otrzyma płytę muzyczną zawierającą utwory z koncertu.

www.palacsulislaw.pl/pakiet/festiwal_chopin_elsner

Imprezy towarzyszące:

  • godz. 17.00 – uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej QAZAQ w obecności Ambasadora Kazachstanu J.E. Magulana Baimukhana.

  • otwarcie wystawy obrazów Agnieszki Komornickiej

Check Also

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wystąpi Nikos Rusketos & Grecka Grupa ORFEUSZ

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie zaprasza na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, …