czwartek , 18 Październik 2018
Z ostatniej chwili

Pat MacManus wystąpi w Grodkowie

Po wakacyjnej przerwie powracają koncerty z cyklu „Blues Party”.

Tym razem w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie wystąpi irlandzki piosenkarz i muzyk Pat MacManus. Artysta pochodzi z miasta Derrylin, znajdującego się w Północnej Irlandii. Wykonuje muzykę w gatunkach blues i rock. Gra głównie na gitarze, choć czasami swoje umiejętności prezentuje na skrzypcach i buzuki.

Znany jest ze swojego pierwszego zespołu Mama’s Boys. Później występował w grupach Celtus i Ambeon. W 1998 roku jego zespół „Celtus” otrzymał nagrodę Irish World Music za najlepszy album „Of The Year”. Wówczas grupa pokonała słynną konkurencję z U2. Obecnie Pat kontynuuje swoją karierę solową, a w jego zespole występują również: perkusista Paul Faloon oraz basista Marty McDermott. Irlandzcy muzycy podczas tegorocznej europejskiej trasy koncertowej odwiedzą m.in. Niemcy, Szwajcarię, Holandię i Belgię. W Polsce oprócz Grodkowa artyści zagrają w Poznaniu, Chojnowie, Grodzisku Mazowieckim, Koźminie, Zgierzu, Strzyżowie, Krośnie, Skarżysko-Kamiennej, Świętoszowie i Szprotawej.

W Grodkowie koncert odbędzie się w piątek 11 września o godz. 20:00. Bilety: przedsprzedaż 30 zł, w dniu koncertu 35 zł. Miejsca można rezerwować pod nr telefonu – 77 415 53 29.

Fot. Achim Woebke

Check Also

Jesienne murale w Grodkowie [Zdjęcia]

Kolejne ciekawe malowidła można podziwiać na ulicy Szkolnej. To efekt prac plastycznych, które wykonała młodzież …