wtorek , 16 Październik 2018
Z ostatniej chwili

Pat MacManus zagrał dla grodkowian

blues5 (Kopiowanie)

Po wakacyjnej przerwie powróciły koncerty z cyklu „Blues Party”.

Tym razem w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie wystąpił irlandzki piosenkarz i muzyk Pat MacManus.

Artysta pochodzi z miasta Derrylin, znajdującego się w Północnej Irlandii. Wykonuje muzykę w gatunkach blues i rock. Gra głównie na gitarze, choć czasami swoje umiejętności prezentuje na skrzypcach i buzuki. Znany jest ze swojego pierwszego zespołu Mama’s Boys. Później występował w grupach Celtus i Ambeon. W 1998 roku jego zespół „Celtus” otrzymał nagrodę Irish World Music za najlepszy album „Of The Year”. Wówczas grupa pokonała słynną konkurencję z U2. Obecnie Pat kontynuuje swoją karierę solową, a w jego zespole występują również: perkusista Paul Faloon oraz basista Marty McDermott. Irlandzcy muzycy podczas tegorocznej europejskiej trasy koncertowej odwiedzą m.in. Niemcy, Szwajcarię, Holandię i Belgię.

W Polsce oprócz Grodkowa artyści zagrają jeszcze w Poznaniu, Chojnowie, Grodzisku Mazowieckim, Koźminie, Zgierzu, Strzyżowie, Krośnie, Skarżysko-Kamiennej, Świętoszowie i Szprotawej.

Filmy

Check Also

Czyste powietrze. WFOŚiGW w Opolu zaprasza na szkolenie

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w poniedziałek 15 października, …