środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Pątnicy przejdą przez Grodków

pielgrzymkaPrzez Grodków przejdą uczestnicy 13. pielgrzymki świdnickiej, którzy udają się na Jasną Górę.

XIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej rozpoczyna się 2 sierpnia w Henrykowie i potrwa aż 8 dni. Każdego dnia pielgrzymom zmierzającym w stronę Częstochowy towarzyszą medytacje, rozważania oraz pieśni religijne. Do Grodkowa dotrą 3 sierpnia, gdzie zatrzymają się na poczęstunek i mszę świętą.

– Wzorem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Grodkowa oraz okoliczne firmy do przygotowania poczęstunku dla pielgrzymów – informuje parafia p.w.  św. Michała Archanioła w Grodkowie.

W tym dniu hasłem pielgrzymki będzie „Miłosierdzie Boże objawione w Krzyżu i Zmartwychwstaniu”. Kilkaset uczestników będzie się modlić za bezdomnych, biednych i bezrobotnych. Pokonają oni 32-kilometrowy odcinek z Przeworna do Radoszowic, gdzie mają zapewniony nocleg.

Nad bezpiecznym dotarciem do celu pielgrzymów czuwają służby medyczne oraz porządkowe. Na czas przejścia pielgrzymów na drodze obowiązuje ruch wahadłowy. W Grodkowie chwilowych utrudnień można się spodziewać przed godz. 11: 00 na ulicach Otmuchowskiej i Warszawskiej oraz około godz. 14: 00 na ulicach Warszawska, Rynek, Sienkiewicza i Krakowskiej.

Przez kilka następnych dni czeka ich wyprawa po Opolszczyźnie. Na Jasną Górę dojdą w najbliższy wtorek 9 sierpnia.  W ubiegłorocznej pielgrzymce świdnickiej wzięło udział 634 osób. Jej najmłodszy uczestnik miał wówczas 16 miesięcy, a najstarszy pielgrzym do Częstochowy udał się w wieku 83 lat.

 

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.