czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Pielgrzymi zadowoleni z pobytu u grodkowskich rodzin

SONY DSC

Na Tydzień Misyjny gmina Grodków jest drugim domem dla gości z Czech.

Pielgrzymi z sąsiedniego państwa w Grodkowie przebywają od środy 24 lipca. Codziennie mają zapewniony bogaty program atrakcji, a czas umila im spotkanie z rodzinami, które ich do siebie przyjęły.

Pani Teresa Maliszewska z parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie zaprosiła do siebie dwie dziewczyny z Czech. Na ich przyjazd przygotowała polską kuchnię.

– W menu są m.in. gołąbki, pierogi a także ziemniaki z kotletem – wylicza pani Teresa. – Nasi goście nie mają specjalnych wymagań, bardzo polubili nasze potrawy kulinarne.

Pani Danuta Trzaskawska też przyjęła grupę z Republiki Czeskiej.

– Przygotowywaliśmy się do tego przyjazdu od dłuższego czasu, choć nie przyjmowaliśmy jeszcze wcześniej zagranicznych gości do swojego domu w ramach tak dużych wydarzeń, to nie mieliśmy żadnych obaw, by ugościć i przyjąć młodych ludzi – mówi pani Danuta. – Wszyscy są zaskoczeni mile naszą gościnnością, gdzie poznają nasze zwyczaje i pogłębiają swoją wiedzę o Polsce.

Każda rodzina zapewnia pielgrzymom nieodpłatnie miejsce do spania, dostęp do łazienki oraz śniadanie i kolacje. W całej gminie Grodków czeską młodzież przyjęło 17 rodzin.

W niedzielę 24 lipca pątnicy wezmą udział w pikniku rodzinnym, który rozpocznie się o godz. 16.00 przed grodkowskim Domem Kultury. W programie m.in. koncerty, gry i zabawy.

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …