poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Z ostatniej chwili

Pieniądze już płyną do rodzin

money-2-1238480

W Grodkowie ruszyła wypłata pieniędzy z rządowego programu Rodzina 500+.

Nadal można jeszcze składać wnioski. Podpowiadamy, jakich błędów w nich uniknąć.

Obsługę programu Rodzina 500+ w Grodkowie prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej. 19 kwietnia placówka rozpoczęła wypłatę pieniędzy. Do tej pory urzędnicy przyjęli ponad 700 wniosków.

Dokumenty nadal można składać i nie trzeba się z nimi spieszyć. Według przepisów te osoby, które złożą wnioski do końca czerwca otrzymają świadczenie z wyrównaniem od początku kwietnia. Jeśli jednak zrobimy to później, wyrównania już nie otrzymamy.

Niestety, przy wypełnianiu dokumentów, zwłaszcza drogą elektroniczną, zdarzają się błędy. Jakie najczęściej popełniamy? – Błędnie wprowadzany jest skład rodziny, brakuje we wniosku danych małżonka, a także pierwszego dziecka – wymienia Elżbieta Bieniek, kierownik OPS w Grodkowie. – Wnioski złożone tradycyjnie są w miarę prawidłowe.

Przy wypisywaniu dokumentów pamiętajmy także o wpisaniu numerów PESEL wszystkich członków rodziny oraz dokładnych danych adresowych. Jeśli we wnioski pojawiły się błędy, urzędnicy poproszą nas o ich skorygowanie. Jeśli natomiast sami zorientowaliśmy się, że popełniliśmy błąd możemy jeszcze raz złożyć poprawny wniosek online.

Wnioski o dodatek z programu 500 plus dostępne są w oddziale Ośrodka Pomocy Społecznej Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego (Rynek 1, Ratusz, I piętro). Złożyć je można również elektronicznie, także za pośrednictwem banków, w których posiadamy konta.

Check Also

Konkurs na produkt regionalny „Dobre bo lokalne”

Uprzejmie informujemy, iż w ramach projektu współpracy pt. „Dobre bo lokalne” ogłoszono konkurs skierowany do …