poniedziałek , 18 Listopad 2019
Z ostatniej chwili

Pierwszy test Olimpu na plus

W Dzierżoniowie grodkowianie wygrali pierwszy sparing 31-28. Przed nimi kolejne poważne sprawdziany.

Duet trenerski Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski przebudował swój zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie występował na zapleczu PGNiG Superligi. Pojawiło się kilka nowych osób, ale są i też powroty. W zespole seniorskim zobaczymy m.in. Pawła Łągiewkę oraz Rafała Górnego, który po trzech latach przerwy powrócił do gry. Klub jeszcze rozmawia z innymi zawodnikami, więc ostateczny skład kadry poznamy za kilka tygodni.

Olimp Grodków okres przygotowawczy rozpoczął w poniedziałek 30 lipca. Zawodnicy trenują na własnych obiektach, ale także ćwiczyli w terenie.

– W Jarnołtówku odbyliśmy dwa krótkie zgrupowania, podczas, których zaliczyliśmy 10 jednostek treningowych. Przeprowadziliśmy ostre ćwiczenia wydolnościowe w górach. Takie naładowanie akumulatorów, ma nam pozwolić, w zdrowiu i formie zagranie pełnej rundy –  informuje Piotr Mieszkowski, trener UKS Olimp Grodków.

Na pierwszy sparing UKS pojechał do Dzierżoniowa, gdzie pokonał tamtejszy „MKS” 31-28. Spotkanie było idealną okazją do przećwiczenia nowych wariantów gry oraz sprawdzenia, jak radzą sobie młodzi i nowo pozyskani szczypiorniści na cztery tygodnie przed startem sezonu 2018/2019 w I lidze mężczyzn.

– Wyrobiliśmy sobie pewien pogląd. Wiemy nad czym mamy jeszcze popracować, zwłaszcza, że pozyskaliśmy nowych zawodników, których chcemy wdrożyć w nasz zespół. Zakładamy, że zagramy jeszcze cztery mecze kontrolne. W przyszłym tygodniu przyjedzie do nas OSiR Komprachcice, a 1 września zagramy w Memoriale im. Zdzisława Zielonki. Naszym głównym celem jest bezpieczne utrzymanie, a to nie będzie łatwe zadanie, ponieważ tych zespołów jest mniej – dodaje Piotr Mieszkowski.

Od sezonu 2018/19 rozgrywki I ligi mężczyzn będą się odbywać na nowych zasadach. W dniu 17 sierpnia zarząd ZPRP przyjął nowy regulamin.

Najważniejsze zmiany to:

– Uczestniczą w niej 36 drużyny podzielone na trzy grupy A, B, C po 12 drużyn w każdej z nich.

– Drużyny SMS ZPRP nie mają prawa awansu do PGNiG Superligi i nie spadają do II ligi.

– Zawody barażowe rozgrywane w formie dwumeczu mogą zakończyć się remisem i nie przeprowadza się dogrywki.

– Do rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn bezpośrednio awansuje drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w turnieju mistrzów grup I ligi i spełni wymagania licencyjne PGNiG Superligi.

– Drużyna, która zajmie II miejsce w turnieju mistrzów grup I ligi rozegra baraże, dwumecz z drużyną, która zajmie XIII miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn.

– Drużyny, które w klasyfikacji końcowej zajęły dwa ostatnie miejsca w każdej z grup spadają do II ligi.

Grodkowianie rozpoczną sezon ligowy 22 września. Do naszego miasta przyjadą goście z Ostrowa Wielkopolskiego.

Check Also

Piłkarskie wyniki – 09/10.11.2019

Podopieczni Jakuba Reila doznali jedenastej porażki w tym sezonie, ulegając na własnym terenie gościom z …