poniedziałek , 9 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Piłkarskie święto w Grodkowie. Przyjadą młodzieżowe reprezentacje U-19

Grodków będzie organizatorem meczu, w którym zagrają reprezentacje Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 8 września tego roku. Poinformował o tym Opolski Związek Piłki Nożnej.

Decyzje taką PZPN podjął na swoim posiedzeniu w dniu 22 marca. Na Opolszczyznę zawitają reprezentacje U-19, Polski, Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny. Mecze odbędą się na stadionach w Opolu, Brzegu i Grodkowie.

– Jednym z warunków przyznania nam tego towarzyskiego turnieju było położenie obiektów, czyli jak najkrótsza między nimi odległość. Ustaliliśmy także, że mecz Polski ze Szkocją zorganizujemy w Opolu, na stadionie Odry, przy sztucznym świetle, spotkanie z Bośnią i Hercegowiną odbędzie się w Brzegu, a starcie z nimi Szkotów, powinno być świętem futbolu w Grodkowie. Tam jest świetne zaplecze meczowe i stadion, który spełnia wymogi takich zawodów, a my chcemy doceniać takie inwestycje – precyzuje wybory prezes OZPN-u, Tomasz Garbowski. – Oczywiście ogromnie cieszy nas fakt kolejnego zaufania względem naszego Związku i powierzenia nam rok po roku następnej imprezy z udziałem zespołów narodowych reprezentacji młodzieżowych. Niebawem spotkamy się z władzami miast, aby zacząć omawiać szczegóły przygotowania tych spotkań – nie ukrywa zadowolenia sternik naszego Związku.

Turniej towarzyski będzie okazją do sprawdzenia formy zawodników, którzy są potencjalnymi kandydatami do gry na młodzieżowym mundialu. W maju 2020 roku Polska zorganizuje Mistrzostwa Świata drużyn U-20.

Check Also

XVII Koncert Mikołajkowy. Wystąpi Tomek „Kowal” Kowalski

Grodkowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół zaprasza XVII Koncert Mikołajkowy, podczas którego wystąpi Tomasz …