poniedziałek , 16 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Piotrkowianin pogonił olimpijczyków

p3 (Kopiowanie)

Podopieczni Piotra Mieszkowskiego po raz kolejny wrócili do domu bez punktów. Będą musieli poszukać ich w starciu z Tarnowem.

Przed meczem w piątej kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn nic nie wskazywało na to, że w Piotrkowianinie Trybunalskim miejscowi kibice obejrzą pogrom w wykonaniu MKS-u. Obydwie ekipy charakteryzują się dużym doświadczeniem w grze i bogatą kadrą, która nie raz sprawiła niespodzianki na parkietach.

Jednak w sobotnim pojedynku to grodkowianie nie potrafili znaleźć sposobu na faworyta do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Wynik na tablicy w pierwszej minucie otworzył Szymon Woynowski, a chwilę później na 1:1 wyrównał Sebastian Kolanko. Kolejny i ostatni remis w tym spotkaniu był w 4. minucie po rzutach Rafała Chełmińskiego, a następnie Sebastiana Kolanko.

Od tego momentu Piotrkowianin coraz bardziej się oddalał, choć Olimp próbował cały czas dotrzymywać kroku drużynie z województwa Łódzkiego. W 14. minucie UKS tracił już tylko dwie bramki, ale przewaga rosła błyskawicznie z minuty na minutę. Do szatni grodkowianie schodzili przy wyniku 20: 16, więc ten rezultat jeszcze nie dawał konkretnej odpowiedzi, do kogo powędrują dwa punkty. W drugiej części meczu stratę czterech „oczek” można było odrobić, ale tylko tyle przez 30 minut zdołali rzucić grodkowianie. Nawet karne odbijane przez Krzysztofa Muszaka się mściły, bowiem w dobitkach piłka skutecznie lądowała w okienku. Tym samym Piotrkowianin odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie, a Olimp trzecią porażkę z rzędu.

Ostatni raz ponad 40 bramek olimpijczycy stracili 19 października 2013 roku, wówczas ulegając Śląskowi Wrocław 12:46. Chcąc myśleć o utrzymaniu w I lidze nasi szczypiorniści muszą szukać punktów w starciach z zespołami będącymi w naszym zasięgu. W najbliższą sobotę 17 października Olimp podejmie SPR Tarnów. Początek spotkania o godz. 18:00.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski vs UKS Olimp Grodków 43:20 (20:16)

Piotrkowianin: Marcin Pietruszka, Tomasz Mróz – 2, Szymon Woynowski – 9, Sebastian Iskra, Rafał Chełmiński – 9, Damian Procho, Piotr Pakulski – 2, Piotr Swat – 7, Artur Banisz, Kamil Hejniak, Filip Surosz – 3, Przemysław Jankowski – 1, Roman Pożarek – 2, Adam Pacześny – 3, Krystian Wędrak – 5.
Karne: 6/4
Kary: 4 minuty

Olimp: Krzysztof Muszak, Patryk Koszyk, Sebastian Kolanko – 2, Bartosz Żubrowski – 4, Paweł Chmiel – 2, Marcin Biernat, Bogumił Baran, Tomasz Biernat, Paweł Biernat, Łukasz Gradowski – 3, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec – 1, Michał Piech – 6, Jan Klimków, Maciej Maciejewski – 2, Patryk Wiącek.

Karne: 1/1
Kary: 10 minut

Sędziowie: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza) i Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie)

Delegat ZPRP: Leszek Sołodko (Warszawa)

Widzów: (200)

Pozostałe wyniki 5. serii spotkań:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MKS Nielba Wągrowiec 30:22 (16:11)

Siódemka Miedź Legnica – MTS Chrzanów 26:25 (13:13)

LKPR Moto-Jelcz Oława – KSSPR Końskie 32:23 (14:10) 

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – MOSiR Bochnia 39:27 (18:11)

Olimpia Piekary Śląskie – SRS Czuwaj Przemyśl 32:26 (19:14)

SPR Tarnów – Viret CMC Zawiercie 31:30 (19:17)

Check Also

Grodków wspomina 13 grudnia 1981 [Zdjęcia]

Dziś w Grodkowie odbyły się uroczystości związane z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.