środa , 24 Kwiecień 2019
Z ostatniej chwili

Po raz czwarty pomogą miśkom. Przyjdź na piknik charytatywny

misiek2012

W niedzielę 9 października na grodkowskim Rynku odbędzie się czwarta edycja pikniku charytatywnego pt. „Wspomagamy miśki”.

Tradycyjnie, jak co roku impreza odbywa się w październiku, nawiązując swoją datą do Światowego Tygodnia Zwierząt obchodzonego również w Polsce od blisko 25 lat. Jest to również szansa na wspólne spotkanie wszystkich godkowskich czworonogów oraz ich właścicieli. Na wsparcie liczą podopieczni Grodkowskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „MISIEK”.

Piknik po raz kolejny organizuje czwórka mieszkańców Grodkowa (Natalia Walczak, Jolanta Seremet, Paweł Birecki oraz Tomasz Zeman), którzy zawiązali Komitet Społeczny o nazwie „Nasze Zwierzaki”. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie zbiórka publiczna środków pieniężnych oraz jedzenia, a także kocy, materacy, poduszek, obroży i innych przedmiotów potrzebnych, na co dzień do świadczenia opieki nad bezdomnymi zwierzętami przez członków stowarzyszenia – dodaje Jolanta Seremet. Choć jak zaznacza Natalia Walczak równie ważnym celem pikniku jest zmiana zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to także istota żywa, a nie rzecz i powinna być traktowana z miłością, godnością i szacunkiem.

Wszystko, co uda się zebrać zostanie przekazane dla Grodkowskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „MISIEK”, które, na co dzień boryka się z problemami finansowymi. Podczas wszystkich poprzednich edycji pikniku grodkowscy wolontariusze przekazali już na rzecz stowarzyszenia ponad 4 tony karmy o równowartości blisko 20 tysięcy złotych. To ogromny sukces, ale również potwierdzenie, że Grodkowianie to ludzie o wielkich sercach – dodaje Jolanta Seremet.

Dla wszystkich, którzy przyjdą na niedzielny piknik czekać będzie mnóstwo atrakcji – zapowiada Natalia Walczak – Będą wspaniali goście wraz z pupilami, w tym m.in. : Pan Leszek Kois i Joanna Kois – właściciele Chaty Leona oraz uznani behawioryści, Opolska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza, Dariusz Chwist z Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Aktywnych Psów „Aport”, Małgorzata Hałas wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy i Świata w wyciskaniu ciężarów, nasz przyjaciel z Hiszpanii – Ezequiel Soriano wraz z psem Tylerem, właściciele psów prowadzący zajęcia z dogoterapii i inni. Nie zabraknie również innych atrakcji takich jak możliwość obejrzenia i przejażdżki radzieckim motocyklem wojskowym MW-750, pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego OSP w Tarnowie Grodkowskim, pokaz Jumping Frog – fitness na trampolinach, a także malowanie twarzy, występy artystyczne, fotobudka i mnóstwo innych. Tradycyjnie już nasz piknik to również okazja do skosztowania pysznych potraw naszych grodkowskich restauracji, w tym nowootwartej restauracji RONDO przy stacji paliw AgroAs oraz Złoty Lew, Kaprys, Inka, Sempre, Syto czy Rybka. Będą również tradycyjne wyroby mięsne Pana Arkadiusza Borowicza z Goli Grodkowskiej, wyroby mięsne ze Świeżyzny poza tym ciasta, pierogi, wata cukrowa, popcorn i wiele innych. Każdy, kto wesprze nasz piknik otrzyma specjalny znaczek upoważaniający do korzystania z tych wszystkich atrakcji.

Piknik będzie również możliwością wzięcia udziału w licytacjach bardzo atrakcyjnych przedmiotów, w tym m.in.: koszulki i płyty z podpisem Kamila Bednarka, vouchery na zabiegi kosmetyczne, masaże, usługi fryzjerskie, karnety na siłownie, bony na pranie dywanów, profesjonalna sesja fotograficzna z pupilem, bon na tort w dowolnym kształcie, bony do sklepów odzieżowych, bony na zabiegi pielęgnacyjne dla zwierząt, bony na zabiegi weterynaryjne i wiele, wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszym pikniku oraz wsparcia naszej zbiórki publicznej. Wierzymy, że kolejny raz wspólnie pokażemy, że nie jest nam obojętny los bezdomnych zwierząt.

Check Also

Strażacy z OSP proszą o wsparcie na zakup sprzętu

Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnowie Grodkowskim zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Wkrótce odbędzie …