środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Podopieczni Romana Smolińskiego na podium turnieju Poddębice CUP 2017

Zespół z Grodkowa znakomicie zaprezentował się na ogólnopolskim turnieju. W swojej grupie wygrał wszystkie spotkania i po pokonaniu drużyn z Nowej Soli, Sosnowca oraz jedynej doznanej porażce z Świdnicą wywalczył II miejsce.

W XVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców zespoły grały o nagrody w trzech rocznikach. PSP 3 Olimp Grodków rywalizował w roczniku 2005. W tej kategorii wiekowej wystąpiło łącznie 10 drużyn.

Turniej dla podopiecznych Romana Smolińskiego rozpoczął się wyśmienicie. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Poddębicach młodzi szczypiorniści wykazali się znakomitą obroną. Choćby drużyna gospodarzy naszemu rywalowi zdołała rzucić tylko jedną bramkę. Grodkowianie w swojej grupie zdobyli komplet punktów. Następnie w ćwierćfinale wygrali różnicą 13 bramek a w półfinale wyeliminowali zespół z Sosnowca. W wielkim finale nieznacznie ulegli szczypiornistom z Świdnicy.

– Graliśmy z wymagającymi przeciwnikami, którzy mieli problem z przebrnięciem przez naszą mocną obronę – podkreśla Roman Smoliński, trener chłopców z Grodkowa. – Kontrolowaliśmy od początku do końca przebieg każdego spotkania, aczkolwiek momentami potrzebna była rozmowa z moimi zawodnikami, aby opanowali oni swoje niepotrzebne nerwy. W meczu o złoty medal nikt nie zdołał wyjść na większe prowadzenie, ale też staraliśmy się unikać własnych błędów. Przegraliśmy zasłużenie, ale też mamy, czym się pochwalić. Z siedmiu wygraliśmy sześć spotkań, więc mamy naprawdę, z czego się cieszyć.

Zespół wystąpił w składzie: Marcin Wisła, Miłosz Karasiewicz, Piotr Zawadzki, Maciej Zawadzki, Piotr Kuka, Bartosz Jończyk, Krzysztof Migoń, Szymon Maj, Karol Studziński, Mateusz Górny, Jakub Szymankiewicz, Andrzej Seremet, Aleksander Kubieniec, Emil Makowski i Maciej Fatla.

Wyniki:

PSP 3 OLIMP GRODKÓW – ZEW Świebodzin 14-8
PSP 3 OLIMP Grodków – Zagłębie Sosnowiec 13-8
PSP 3 OLIMP Grodków – PMOS Chrzanów 13-7

PSP 3 OLIMP GRODKÓW – TROPS II Poddębice 21-1

Ćwierćfinał – PSP 3 OLIMP GRODKÓW – TRÓJKA Nowa Sól 19-6
Półfinał: PSP 3 OLIMP GRODKÓW – Zagłębie Sosnowiec 16-12

Finał: PSP 3 Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica 8-10

Najlepszy bramkarz turnieju – Miłosz Karasiewicz

Najlepszy zawodnik w drużynie Olimpu – Krzysztof Migoń

 

 

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …