środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Podpisz petycję w sprawie remontu linii kolejowej z Nysy do Brzegu

Jeśli chcesz, aby pociągi z Grodkowa do Brzegu i Wrocławia jeździły szybciej, krócej i bezpieczniej podpisz dokument, który otrzyma zarządca infrastruktury kolejowej.

W 2013 roku zapowiadano remont linii kolejowej nr 288 Nysa-Brzeg ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Minęło już 5 lat i niestety do tej pory żadne prace budowlane nie ruszyły, a stan tej infrastruktury wygląda coraz gorzej. Dziś średnia prędkość na tych trasach to 70-50 km/h, ale jest także dużo takich miejsc, w których na skutek bardzo złego
stanu torów i przejazdów opolskie autobusy szynowe nadal muszą zwalniać do 30 kilometrów na godzinę np. na odcinku Czeska Wieś – Olszanka.

W ostatnich dniach w opolskich mediach pojawiły się informacje, że zamiast trzech będzie modernizowana tylko jedna linia kolejowa z Nysy do Opola. Inne zadania inwestycyjne zamrożono i schowano do szuflady. Dlatego Obywatelski Komitet Obrony Kolei na Opolszczyźnie podjął wspólnie z podróżnymi walkę o rewitalizację pozostałych tras, które wymagają pilnego remontu. Pojawiła się specjalna petycja, którą można podpisywać do 28 lutego. Następnie dokumenty otrzyma PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Petycję można podpisać przez Internet wchodząc na stronę www.petycje.pl Nr dokumentu 12866. Wyrażając swoje poparcie dla tej akcji można także napisać swoją opinię.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.