Pogrom w Piekarach Śląskich. Olimp Grodków w dołku

SONY DSC
SONY DSC

Podopieczni Michała Piecha wciąż bez punktów w I lidze.

Olimp Grodków w ósmej kolejce ligowych zmagań tym razem o punkty walczył na Śląsku. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości z Opolszczyzny po trafieniu Jarosława Dziurgota, które trwało zaledwie dwie minuty. Następnie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Chmiel, na 2: 2 wyrównał Michał Piech, po czym gospodarze zaczęli systematycznie odjeżdżać przeciwnikowi. Grodkowianie grali na styku jedynie do ósmej minuty pierwszej połowy tego spotkania. Olimpia grała bardzo szybką piłkę a za sprawą skutecznych graczy Mateusza Czapli i Łukasza Gogoli już w pierwszej serii zawodów wypracowała sobie solidną zaliczkę aż 15 bramek. W drugiej części meczu Olimp niwelował straty, ale nie na tyle, żeby odmienić losy tego pojedynku. Po 42 minutach gry podopieczni Michała Piecha tracili już 33 bramki, tyle samo, ile ich stracili w całym meczu z Legnicą.

– Po raz kolejny było to bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Indywidualne błędy i brak powrotu do obrony, to był klucz do tego, że przegrywamy mecz w Piekarach Śląskich – przyznaje Michał Piech, trener UKS Olimp Grodków. – Główną przyczyną tego, że przegrywamy mecze jest to, że trenujemy około 3 godziny na hali i mamy jeszcze niepełną kadrę zawodników, ponieważ gramy za darmo. Pozostałe drużyny w I lidze są zawodowe, albo półzawodowe i tego nie unikniemy jak nie będzie środków na zawodników lepszych, których moglibyśmy pozyskać.

Po ośmiu kolejkach szczypiorniści z Olimpii wychodzą na prowadzenie w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Olimp zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym a do miejsca barażowego traci już sześć punktów.

MKS OLIMPIA MEDEX PIEKARY ŚLĄSKIE vs UKS OLIMP GRODKÓW 42:21 (25:10)

Olimpia: Mateusz Czapla – 11, Maciej Chromy – 1, Jakub Fidyt – 2, Mateusz Cieślik, Artur Kot, Wojciech Parzonka – 1, Michał Rosół – 2, Paweł Zemelka – 1, Dawid Ludyga, Łukasz Gogola – 10, Szymon Kotalczyk – 2, Patryk Miłek – 1, Łukasz Kucharczyk – 1, Bartosz Jaksik, Mariusz Kempys – 6, Łukasz Płonka – 4. Trener – Sławomir Szenkel.
Kary: 2 minuty
Karne: 3/3

Olimp: Maksymilian Madaliński, Maciej Maciejewski – 3, Jarosław Dziurgot – 2, Paweł Chmiel – 1, Dawid Mierzwiński – 1, Miłosz Stępień, Łukasz Gradowski – 4, Maciej Buczyński, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec – 2, Michał Piech – 3, Damian Zając, Rafał Świerczyński, Kacper Turyniewicz, Paweł Prokop – 5. Trener – Michał Piech.
Kary: 4 minuty
Karne: 4/3

Sędziowie: Marcin Kret, Szymon Świętek – Kolbuszowa.
Delegat ZPRP: Tomasz Olesiński- Kielce
Widzów: 230

Pozostałe wyniki 8. kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn – gruba B:

AZS AWF Biała Podlaska – SPR Tarnów 30:31(16:15)

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 28:20 (13:9)

Siódemka Miedź Legnica – VIVE Tauron II Kielce 26:25 (16:15)

SRS Czuwaj Przemyśl – ASPR Zawadzkie 34:39 (15:21)

MKS Kalisz – MTS Chrzanów 33:22 (16:8)

Moto-Jelcz Oława – Ostrovia Ostrów Wielkopolski – grają 5 listopada, o godz. 17.00

Check Also

Kolejny, już 36. PKO Wrocław Maraton za nami

We Wrocławiu odbyła się 36. edycja biegu o dystansie 42,195 kilometrów. Na mecie zawodów pojawiło …