czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Policja ostrzega: w Sylwestra zachowajmy ostrożność

fireworks-1443027-640x480

Szczęśliwie powitajmy Nowy Rok.

Policja przypomina, że sprzedaż fajerwerków i petard osobom nieletnim jest przestępstwem. Jeśli widzimy, że ktoś łamie te zasady, poinformujmy o tym policję. Nie kupujmy fajerwerków w przypadkowych miejscach, tylko u sprawdzonych sprzedawców. Nie pozwalajmy dzieciom na samodzielne odpalanie petard.

Dokładnie sprawdzajmy, czy obudowa materiałów pirotechnicznych nie ma pęknięć, wybrzuszeń, czy wgnieceń i czy do produktu dołączona jest instrukcja w języku polskim.

Pamiętajmy, że fajerwerki są niebezpieczne. Jeśli niewłaściwie będziemy ich użytkować, może się to skończyć oparzeniami rąk, twarzy, a nawet utratą ręki czy wzroku. Jeżeli po odpaleniu fajerwerku okaże się, że nie eksplodował, pod żadnym pozorem nie podchodźmy sprawdzić, co się stało.

Brzescy policjanci apelują o dużą rozwagę przy używaniu wyrobów pirotechnicznych. Główne przyczyny wypadków podczas odpalania środków pirotechnicznych to niewłaściwe obchodzenie się z fajerwerkami, używanie środków nie przeznaczonych do zabawy oraz manipulowanie przy środkach pirotechnicznych.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …