piątek , 28 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Policja podsumowała tegoroczne wakacje

Wszystko kiedyś się kończy. Dziś nadszedł czas podsumowania i pożegnania się z wakacjami. Policjanci przez całe lato dbali o bezpieczeństwo na naszych drogach. Pilnowali też porządku podczas wielu tego lata imprez. Zadbaliśmy również o to, aby dzieci jak najwięcej się dowiedziały o bezpieczeństwie. Wykorzystywaliśmy każdą okazję, by w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, spotkać się z najmłodszymi.

Wakacje to czas wyjazdów i zdecydowanie większej ilości autokarów poruszających się po drogach naszego powiatu. Każdy organizator wycieczki, opiekun bądź rodzic mógł zgłosić kontrolę autokaru. Wtedy policjanci w umówionym wcześniej miejscu sprawdzali stan techniczny pojazdu, zgodność dokumentów oraz trzeźwość kierowcy. W całym powiecie sprawdziliśmy 40 autokarów.

Policjanci ruchu drogowego monitorowali bezpieczeństwo na drogach, sprawdzali prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Reagowali na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracali szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych.

Od początku wakacji funkcjonariusze przeprowadzili blisko 4 000 badań na zawartość alkoholu w organizmie. Z tej liczby 26 kierowców zdecydowało się na jazdę będąc nietrzeźwym. Odnotowaliśmy 12 wypadków drogowych, w których rannych zostało 13 osób. Niestety jedna osoba poniosła śmierć na drodze. Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość, nie udzielenie pierwszeństwa czy prędkość nie dostosowana do warunków drogowych. Panujące tego lata wysokie temperatury miały znaczący wpływ na nasz organizm, które mogły powodować wydłużenie czasu reakcji, złe samopoczucie, utrudnioną koncentrację czy zaburzenia wzroku.

Od początku wakacji w powiecie brzeskim nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku utonięcia związanego z letnim wypoczynkiem. Wszyscy wykazali się rozsądkiem i wyobraźnią i nikt nie zapomniał o bezpieczeństwie nad wodą. W ramach działań profilaktycznych ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” spotykaliśmy się z dziećmi. Odwiedzaliśmy je na półkoloniach i rozmawialiśmy z nimi na festynach. Wszystko po to, by dzieci potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo, wyczuć zagrożenie i sprawnie sobie z nim poradzić. Wakacje czas pożegnać i z uśmiechem na twarzy przywitać rok szkolny.

mł. asp. Patrycja Kaszuba

KPP Brzeg

 

Check Also

Po służbie zatrzymał podejrzewanego o kradzież 24-latka

Policjantem jest się zawsze. Bez względu na to czy akurat jesteśmy na służbie czy nie. …