sobota , 25 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Policjanci z Grodkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla nich samych, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas kontroli drogowych oraz reagują na zgłoszenia świadków. Tym razem, dzięki takiemu zgłoszeniu policjanci z Grodkowa zatrzymali 27-letniego kierowcę volkswagena.

Do 2 lat więzienia grozi mieszkańcowi Opola. Policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie zatrzymali mężczyznę w drugiej połowie listopada. Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymali o godzinie 14:30. Z niego wynikało, że na jednej z ulic w mieście, prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca chce odjechać swoim samochodem.

– Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam zauważyli, że w volkswagenie siedzi mężczyzna, który odjeżdża z miejsca. Po krótkim odcinku samochód zatrzymał się i po chwili ponownie próbuje odjechać. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do kierowcy, zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Podczas samej kontroli 27-latek był podenerwowany, czuć było od niego woń alkoholu, a mowa była niewyraźna. Urządzenie do badania pokazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności, musi się też liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Check Also

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Grodkowa

Zginął kierowca suzuki, który uderzył czołowo w tira. Policjanci prowadzą objazdy przez Grodków ulicą Otmuchowską …