czwartek , 27 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Polsko-Niemiecka współpraca szkół zawodowych

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie nawiązał współpracę ze szkołą partnerską w Niemczech – Berufskolleg Beckum des Kreises Warendorf-Europaschule. Pod koniec sierpnia dyrektorzy szkół oraz burmistrzowie tych miast podpisali stosowną umowę partnerską.

Przedstawiciele grodkowskiej szkoły średniej w styczniu pojechali na wizytę studyjną do Beckum, gdzie poznawali niemiecki system edukacji i tamtejszy rynek pracy. Wkrótce będą kolejne międzynarodowe wymiany nauczycieli oraz uczniów a wsparcia finansowego mają udzielić oba samorządy, które pokryją koszty związane z noclegiem i dojazdem.

– Partnerstwo miast na początku jest tylko certyfikatem, ale to nie powinno być wszystko. Umowa służy temu, aby ludzie się spotykali, poznawali i zaczynali się rozumieć. Myślę, że to nam się udało, ale czas na to, aby nasze partnerstwo poszerzyło swój zasób działania. Poprzez porozumienie obu placówek zamierzamy docierać do szerszego grona naszej młodzieży – wyjaśnia Karl-Uwe Strothmann, burmistrz Beckum.

Głównymi celami wymiany są doskonalenie języka obcego w sytuacjach typowych oraz łamanie stereotypów o narodach. W planach są wspólne kursy językowe dla nauczycieli, projekty realizowane w ramach programu Erasmus+, imprezy edukacyjne, praktyki zawodowe oraz oferty certyfikatów poświadczających posiadanie odpowiednich uprawnień.

 

 

 

Check Also

Seniorze Uważaj! Zaproszenie na spotkanie