poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Ponad 18 tys. zł dla dzieci i seniorów

wosp28

W całej gminie Grodków kwestowało 54 wolontariuszy, którzy pobili rekord z poprzedniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie grodkowskiej „trójki” oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy prowadzili zbiórkę pieniędzy od rana, do godz. 13: 00. Następnie przemieścili się do domu kultury, gdzie odbyły się dalsze uroczystości związane z 24. Finałem WOŚP.

Na scenie wystąpiły szkolne zespoły wokalne i taneczne oraz soliści uczęszczający na zajęcia organizowane przez OKiR. W przerwie między występami prowadzona była licytacja gadżetów WOŚP, płyt CD wydanych przez grodkowskich artystów oraz rękodzieła.

– Grodkowianie najchętniej licytowali koszulki i kalendarze. Za sam zegar z logiem WOŚP trzeba było zapłacić 300 zł. Z samej licytacji uzyskaliśmy 3 295, 00 zł – informuje Maciej Górski, szef grodkowskiego sztabu WOŚP.

Również za dowolną ilość wrzuconych datków do puszki można było otrzymać plakat tegorocznego finału WOŚP oraz kalendarz strażacki na 2016 rok wydany przez gminę Grodków. W sumie udało się zebrać 18 685, 54 zł dla dzieci i seniorów.

24. Finał WOŚP organizowali w Grodkowie – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Check Also

Przyjadą do nas popularni pisarze

Krzysztof Skiba, Maciej Orłoś, Dorota Masłowska, Andrzej Pilipiuk – to jedynie część pisarzy, z którymi …