niedziela , 17 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Ponad 40 zespołów bierze udział w eliminacjach do grodkowskiej Muzycznej Jesieni

mj2014-2

Młodzi artyści powalczą o nagrody rzeczowe i finansowe.

Do wygrania m.in. profesjonalna sesja nagraniowa w legendarnym studio M opolskiej rozgłośni radiowej.

Za nami pierwszy etap eliminacji do festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie. Organizatorzy tej imprezy otrzymali 44 zgłoszenia od zespołów reprezentujących 11 województw. Najwięcej, bo aż 14 zgłoszeń napłynęło od kapel pochodzących z dolnośląskich miast. Na tegorocznych Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych chcą wystąpić zespoły m.in. z Sopotu, Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Bielsko-Białej, Jeleniej Góry czy Radomia. Również nie brakuje debiutantów z Opolszczyzny. O udział w koncertach półfinałowych ubiegają się grupy z Brzegu, Nysy i Otmuchowa.

Ostateczną listę zakwalifikowanych zespołów do koncertów półfinałowych poznamy do 30 października. Podczas występów festiwalowych jury składające się z przedstawicieli branży muzycznej wybierze najlepsze kapele, które zakwalifikują się do wielkiego finału, który zaplanowano na 27 listopada. Zespoły walczyć będą o nagrody, które z pewnością będą pomocne w dalszym rozwoju na polskim rynku muzycznym.

Przewidywana pula nagród wynosi aż 8 tysięcy złotych, a jedną z nagród jest profesjonalna sesja nagraniowa w legendarnym studio M, które znajduje się w Polskim Radiu Regionalnej Rozgłośni w Opolu. W tym miejscu płytę nagrał zespół TSA, który w 1980 roku na grodkowskim przeglądzie wywalczył II miejsce. W nagrodę otrzymaną od Radia Opole TSA nagrało sześć instrumentalnych utworów: „Pierwszy Stefek”, „Chłopak z gór”, „Zrzynka”, „51 KG”, „Pierwszy Jasiu” i „Pierwsza spółka”. Nagrane piosenki bardzo szybko zyskały uznanie fanów w całym kraju. Dla zaczynających karierę muzyków była to najcenniejsza nagroda, jaką otrzymali od Rozgłośni Opolskiej Polskiego Radia. Teraz, każdy może pójść w ślady grupy TSA i wyśpiewać taką nagrodę na listopadowej imprezie.

Cały festiwal będzie rejestrowany, a następnie materiał zostanie wydany na płytach DVD. Koncerty z poprzednich edycji przeglądu można obejrzeć na stronie www.youtube.com/user/bronkos1

Festiwal Muzyczna Jesień to znakomita i uznana marka w środowisku kulturalnym, który w Grodkowie odbywa się już od 46 lat. Na nim zadebiutował m.in. zespół Lady Pank, a Kamil Bednarek czy Ewelina Lisowska, to artyści, którzy wraz ze swoimi zespołami wyśpiewali miejsca w ścisłym finale tej imprezy. Poprzednio Grodków gościł także zespoły Pawła Kukiza i Elżbiety Zapendowskiej oraz Marka Grechutę i Czesława Niemena.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.