środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Powstanie długo wyczekiwana ścieżka?

polwiosek_038

Plany mogą doczekać się realizacji, przynajmniej częściowo.

Budowa ścieżki rowerowej przy współudziale gmin leżących na trasie po byłej linii kolejowej jest od lat marzeniem burmistrza Marka Antoniewicza. Obecnie pojawiła się szansa na realizację tego pomysłu – póki co jedynie w obrębie naszej gminy, jednak niewykluczone że po rozpoczęciu prac pozostałe samorządy także dostrzegą potrzebę budowy ciągu komunikacyjnego dla rowerzystów.

Początkowo kilkukilometrowa ścieżka ma biec do Gałązczyc. Na jej trasie planowana jest budowa miejsca do odpoczynku wyposażonego w zadaszoną wiatę, ławki czy kosze na śmieci. Problemem pozostają natomiast dwa byłe przejazdy kolejowe – w tych miejscach ścieżka ma się krzyżować z drogami, w tym droga wojewódzką, dlatego też niezbędne będzie zapewnienie rowerzystom maksimum bezpieczeństwa w tych miejscach.

Pieniądze na ten cel mają pochodzić między innymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego – konkretnie, w ramach działań dotyczących tak zwanej strategii niskoemisyjnej. W ramach tego programu Grodków chce także zmodernizować dworzec i stworzyć wokół niego centrum przesiadkowe. Czy tak się stanie, dowiemy się prawdopodobnie jesienią.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.