sobota , 20 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Przed nami weekend pełen atrakcji

blues11

Koncert z cyklu Blues Party, ligowe mecze piłki ręcznej i nożnej, wyścigi rowerkowe czy zabawa taneczna – to tylko niektóre atrakcje nadchodzącego weekendu w naszym mieście.

W piątek 11 września warto wybrać się do grodkowskiego Domu Kultury, gdzie po wakacyjnej przerwie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Blues Party”. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie irlandzka grupa Pat McManus Band. Początek koncertu o godz. 20:00.

Sobota upłynie nam przede wszystkim pod znakiem sportu. Redakcja Teraz Grodków 24 zaprasza na II Dziecięce Grodkowskie Wyścigi Rowerkowe, które rozpoczną się o godz. 9:00 na boisku wielofunkcyjnym ORLIK przy ulicy Morcinka przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Grodkowie.

Znajdzie się coś również dla miłośników wędek. Przez cały dzień będzie można obserwować rywalizację młodych zawodników w wędkarstwie rzutowym. Uczestnicy zawodów wezmą udział w kategoriach wiekowych U-12, U-14, U-16 i 16+. Okręgowy turniej, który odbędzie się na miejskim stadionie będzie rozgrywany w trójboju spinningowym oraz w dwuboju muchowym.

O godz. 16:00 IV-ligowy LZS Starowice na miejskim stadionie w Grodkowie podejmować będzie gości Głubczyc. O godz. 18:00 w Hali Sportowej LO im. Zdzisława Zielonki sezon 2015/2016 zainaugurują nasi szczypiorniści. Przed własną publicznością podejmować będą beniaminka MOSiR Bochnię.

W Ratuszu warto wstąpić na II piętro. Izba Pamięci Ziemi Grodkowskiej zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Życie i Twórczość Józefa Elsnera”, które zaplanowano na godz. 17:00.

Sobotni dzień zakończy się muzycznie. Od godz. 17:00 w parku przy Domu Kultury odbywać się będą koncerty młodzieżowych zespołów wokalnych i tanecznych, a następnie rozpocznie się zabawa taneczna.

W niedzielę 13 września nie zabraknie atrakcji ludowych. Od mszy świętej rozpoczną się Dożynki Gminno-Powiatowe, a następnie ich uczestnicy w barwnym korowodzie przejdą ulicami miasta do parku przy Domu Kultury. Tam nastąpi prezentacja wszystkich wieńców. Na stoiskach zaprezentują się lokalni artyści, a na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne. Gwiazdą święta plonów będzie grupa VOX.

Z kolei o godz. 16:00 zawody w B-klasie rozegra GKS Grodków II, a jego rywalem będzie drużyna z Przylesia Dolnego.

 

Check Also

15. Zlot Master Truck [Zdjęcia]

800 tuningowanych pojazdów, 150 tysięcy widzów, 100 firm z różnych branży – trwa kolejna edycja …