piątek , 6 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Przekaż 1% podatku na rzecz grodkowskich klubów i stowarzyszeń

Cztery organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Grodków liczą na Twoje wsparcie.

Wystarczy tylko w rozliczeniu za rok 2016 wpisać numer KRS fundacji, której chcemy przekazać część naszego podatku. Wypełniając PIT-37 będzie to pole numer 137. Natomiast w rubryce 138 wpisujemy kwotę zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół, jaką otrzyma wybrana przez nas fundacja. Przykładowo, niezależnie od tego, czy 1% wynosi 21, 23 zł czy  21, 93 zł należy przekazać 21, 20 zł.

W gminie Grodków naszej pomocy oczekują cztery organizacje pozarządowe, które doskonale wiedzą, jak wykorzystać pozyskane środki, z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.

  • UKS Olimp Grodków – klub z długoletnią tradycją. Z powodzeniem zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. Od wielu lat wygrywa opolską klasyfikację drużyn zarówno żeńskich, jak i męskich występujących w rozgrywkach ligowych. Na koncie ma wiele prestiżowych nagród, w tym wyróżnienie za organizację corocznego festiwalu pielęgnującego grę w szczypiorniaka. Natomiast seniorski zespół występujący od 2012 roku na zapleczu PGNiG Superligi skutecznie promuje nasze miasto w odległych miastach od Grodkowa na terenie całej Polski.

  • GKS Grodków – klub szkolący młodzież grającą w piłkę nożną. Ma za sobą historyczne występy w IV lidze. Obecnie występuje w rozgrywkach opolskiej klasy okręgowej, w grupie pierwszej.

  • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi w Gałązczycach – istnieje od 2011 roku. Zajmuje się prowadzeniem działalności edukacyjnej. Prowadzi Niepubliczną Szkołę Podstawową oraz Niepubliczne Przedszkole.

  • Grodkowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół – funkcjonuje od 2003 roku. Zajmuje się promocją twórczości, integracji i pomocą w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Cyklicznie organizuje charytatywny koncert mikołajkowy oraz mikołajki na grodkowskim Rynku.

W całej Polsce uprawnionych do otrzymania jednego procenta jest 8 519 podmiotów. Ich pełną listę przygotowaną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej można znaleźć na stronie internetowej www.pozytek.gov.pl Zeznanie podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia tego roku. Można to zrobić poprzez tradycyjną pocztę, internet albo wizytę osobistą w najbliższym urzędzie skarbowym.

Wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu gminy Grodków uprawnionych w 2017 roku do otrzymania środków z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych:

Lp.

Nr KRS

Nazwa

Miejscowość

1.

0000146592

Grodkowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół w Grodkowie

Jędrzejów

2.

0000233022

Grodkowski Klub Sportowy

Grodków

3.

0000358571

Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”

4.

0000330199

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Szkoła w Gałązczycach”

Gałązczyce

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]