czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Przyjdź na grilla. Po raz trzeci pomogą miśkom

misiek90

W niedzielę 3 lipca w parku przy grodkowskim domu kultury odbędzie się trzecia edycja pikniku charytatywnego pt. „Wspomagamy miśki”.

Imprezę charytatywną po raz kolejny organizuje czwórka mieszkańców Grodkowa (Tomasz Zeman, Natalia Walczak, Paweł Birecki i Jolanta Seremet), którzy założyli komitet społeczny o nazwie „Nasze Zwierzaki” i na co dzień działają w Grodkowskim Stowarzyszeniu Pomocy dla zwierząt „Misiek”.

Celem tego wydarzenia jest nie tylko pomoc czworonogom, ale także chęć uświadomienia wszystkim, jak ważną rolę zwierzę odgrywa w naszym życiu, które nie jest zabawką. Dlatego podczas najbliższego pikniku, który zaplanowano na niedzielę 3 lipca nie zabraknie wykładów, prezentacji psów ratowniczych oraz produktów lokalnych. Przez cały czas trwania imprezy będą zbierane przedmioty i pokarmy na rzecz zwierząt. Przed jej oficjalnym rozpoczęciem uczestnicy wraz ze swoimi czworonogami przemaszerują ulicami Grodkowa z Rynku do parku Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie odbędą się dalsze atrakcje.

Zbieramy przede wszystkim żywność dla bezdomnych zwierząt podopiecznych naszej fundacji. W poprzednich latach udało się zebrać ponad tonę żywności, liczymy, że w tym roku wspólnie pobijemy ten rekord. Oczywiście można także przynosić przedmioty tj. poduszki, koce czy obroże. Zachęcamy również grodkowian, aby pokazali swoje czworonogi i aktywnie uczestniczyli całymi rodzinami w tym pikniku – zachęca Natalia Walczak, współorganizator akcji.

W programie m.in. porady weterynaryjne i pielęgnacyjne, malowanie twarzy, pokaz krav magi oraz występy artystyczne. Początek imprezy o godz. 14:00.

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …