wtorek , 16 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Przypomną twórczość wielkiego grodkowianina

Elsner2015

Już w ten weekend 14-15 listopada w pałacu Sulisław pod Grodkowem odbędzie się I festiwal Chopin-Elsner.

W latach poprzednich twórczość Fryderyka Chopina i jego nauczyciela Józefa Elsnera przypominano podczas festiwali i Dni Elsnerowskich, które odbywały się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Na grodkowskiej scenie gościliśmy już gwiazdy światowego formatu m.in. Konstantego Andrzeja Kukułkę, Janusza Olejniczaka, Wandę Wiłkomirską, Stanisława Drzewieckiego i Halinę Czerny-Stefańską. Imprezę zawieszono z przyczyn organizacyjnych.

W tym roku pałac Sulisław postanowił powrócić do tradycji i przypomnieć twórczość wielkiego grodkowianina. W odrestaurowanym zabytku odbędzie się I Festiwal Chopin-Elsner, który jest organizowany m.in. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i burmistrza Grodkowa przy współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką oraz Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 14 listopada o godz. 17:00 od nadania imienia Józefa Elsnera sali kongresowej i odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Następnie wystąpi Chór Grodkovia, po czym zaprezentuje się Łukasz Mikołajczyk oraz kwartet smyczkowy „Altra Volta”. Na deser zaplanowano jazzowe inspiracje na temat opery „Leszek biały” Józefa Elsnera w wykonaniu Krzysztofa Piaseckiego i Wojciecha Konikiewicza.

W niedzielę 15 listopada twórczość kompozytorów przypomną artyści: Wioletta Białk, Damian Chróściński, Radosław Rzepecki oraz Mirella Malorny. Początek koncertów o godz. 15:00. Wcześniej panie z 22 kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grodków przyrządzą najlepsze regionalne potrawy, a każdy z gości będzie mógł popróbować wszystkich dań przy wspólnym stole.

Bilety na to wydarzenie można jeszcze nabyć poprzez stronę internetową www.sulislaw.pl

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …