piątek , 28 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Przypomną twórczość wielkiego grodkowianina

Elsner2015

Już w ten weekend 14-15 listopada w pałacu Sulisław pod Grodkowem odbędzie się I festiwal Chopin-Elsner.

W latach poprzednich twórczość Fryderyka Chopina i jego nauczyciela Józefa Elsnera przypominano podczas festiwali i Dni Elsnerowskich, które odbywały się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Na grodkowskiej scenie gościliśmy już gwiazdy światowego formatu m.in. Konstantego Andrzeja Kukułkę, Janusza Olejniczaka, Wandę Wiłkomirską, Stanisława Drzewieckiego i Halinę Czerny-Stefańską. Imprezę zawieszono z przyczyn organizacyjnych.

W tym roku pałac Sulisław postanowił powrócić do tradycji i przypomnieć twórczość wielkiego grodkowianina. W odrestaurowanym zabytku odbędzie się I Festiwal Chopin-Elsner, który jest organizowany m.in. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i burmistrza Grodkowa przy współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką oraz Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 14 listopada o godz. 17:00 od nadania imienia Józefa Elsnera sali kongresowej i odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Następnie wystąpi Chór Grodkovia, po czym zaprezentuje się Łukasz Mikołajczyk oraz kwartet smyczkowy „Altra Volta”. Na deser zaplanowano jazzowe inspiracje na temat opery „Leszek biały” Józefa Elsnera w wykonaniu Krzysztofa Piaseckiego i Wojciecha Konikiewicza.

W niedzielę 15 listopada twórczość kompozytorów przypomną artyści: Wioletta Białk, Damian Chróściński, Radosław Rzepecki oraz Mirella Malorny. Początek koncertów o godz. 15:00. Wcześniej panie z 22 kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grodków przyrządzą najlepsze regionalne potrawy, a każdy z gości będzie mógł popróbować wszystkich dań przy wspólnym stole.

Bilety na to wydarzenie można jeszcze nabyć poprzez stronę internetową www.sulislaw.pl

Check Also

Świętujmy razem podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Sięgnęliście po unijne dotacje i odnieśliście sukces? Wspaniale! Teraz pozwólcie, by dowiedzieli się o tym …