czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Radni Powiatu Brzeskiego uchwalili budżet na 2016 rok

pieniadze

Zobacz, na co przeznaczone zostaną pieniądze.

Wydatki budżetowe wyniosą w przyszłym roku 86 mln. 372 tys. zł. Oprócz wydatków bieżących, które obejmują utrzymanie oświaty, pomocy społecznej, czy realizację zadań z zakresu administracji, zaplanowano także całkiem sporo zadań inwestycyjnych. Jedną z najważniejszych inwestycji będzie przebudowa drogi powiatowej na odcinku obejmującym ul. Wyszyńskiego i Małujowicką w Brzegu, aż do miejscowości Zielęcice, na którą powiat zaplanował blisko 7 mln. zł. – Na tę inwestycję czekaliśmy wszyscy wiele lat. To ważny odcinek na mapie dróg powiatowych, którego przebudowa z pewnością zwiększy komfort przemieszczania się naszych mieszkańców – mówi starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański.

Kolejnym zadaniem jest informatyzacja i modernizacja Brzeskiego Centrum Medycznego. Na rozbudowę brzeskiego szpitala, która pozwoli stworzyć nowy blok operacyjny zaplanowano w 2016 roku 1 mln. 600 tys. zł. Ogólnie inwestycja ma kosztować blisko 7 mln. zł.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …