niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Recydywista zatrzymany przez brzeskich policjantów

Ponad 30 zarzutów usłyszał 36-letni mieszkaniec Śląska. Mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże i włamania do samochodów, które miały miejsce na terenie Grodkowa oraz Brzegu.

Na początku grudnia policjanci z Brzegu zatrzymali 36-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna może mieć związek z licznymi włamaniami do samochodów. Do wszystkich zdarzeń dochodziło w Brzegu i Grodkowie na przełomie października i listopada. Wówczas poszkodowani zgłaszali włamania do samochodów, z których ginęły między innymi radia, kamery samochodowe, elektronarzędzia i nośniki pamięci.

– Kryminalni w bagażniku samochodu podejrzewanego o te przestępstwa znaleźli część skradzionych rzeczy. Oprócz łupu, przy zatrzymanym ujawnili kilka porcji amfetaminy i marihuany. 36-latek został zatrzymany, a mienie i narkotyki zabezpieczone – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Jak się okazało, to nie jedyne przewinienia zatrzymanego. Podczas dalszych czynności, policjanci z Grodkowa powiązali mężczyznę z włamaniami do samochodów na ich terenie. Tam z samochodów również ginęły radia, elektronarzędzia i dokumenty. Straty spowodowane przez zatrzymanego we wszystkich sprawach zostały oszacowane na 25 000 zł.

Zatrzymany usłyszał ponad 30 zarzutów, dotyczących kradzieży i włamań do samochodów. Odpowie również za posiadanie i udzielanie środków odurzających. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 15 lat więzienie. Na wniosek nyskiej prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Check Also

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Grodkowa

Zginął kierowca suzuki, który uderzył czołowo w tira. Policjanci prowadzą objazdy przez Grodków ulicą Otmuchowską …