sobota , 20 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Referendum ogólnokrajowe 6 września

referendum3

Zobacz, jak i gdzie głosować w gminie Grodków.

Już w niedzielę 6 września odbędzie się ogólnokrajowe referendum zarządzone przez ubiegłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w którym obywatele odpowiedzą na trzy pytania. Na terenie gminy Grodków uprawnionych do głosowania jest 15 643 osób.

Czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu? Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa? Czy jesteś za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika? Na te trzy pytania będziemy odpowiadać już w niedzielę 6 sierpnia. Przy każdym z nich w odpowiedniej kratce na TAK bądź NIE stawiamy znak „X” – Każdy z wyborców otrzyma kartę do głosowania w formacie A4 koloru białego, która będzie miała ścięty prawy róg. Głosować można od godz. 6: 00 do 22: 00 – informuje Rafał Tkacz, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.

Głosowanie będzie ważne tylko wtedy, gdy do urn pójdzie więcej, niż połowa uprawnionych. Od godz. 24: 00 w piątek do zakończenia głosowania w niedzielę, w całej Polsce trwa cisza referendalna.

Warto jednak sprawdzić, czy nie zaszła zmiana w obwodach głosowania. Sprawdź, gdzie znajduje się Twój lokal wyborczy. Ich listę podajemy poniżej na zdjęciu.

Na terenie gminy Grodków pracuje 20 Obwodowych Komisji Wyborczych, a pięć z nich jest dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zależności od obwodu głosowania komisje liczą od 8 do 9 członków. W sumie wydawać karty oraz liczyć głosy będzie 175 osób.

Check Also

15. Zlot Master Truck [Zdjęcia]

800 tuningowanych pojazdów, 150 tysięcy widzów, 100 firm z różnych branży – trwa kolejna edycja …