czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Referendum strajkowe w grodkowskich szkołach

Dziś zakończy się głosowanie w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodków. Wydano 480 kart, na których znalazły się pytania referendalne.

Nauczyciele oraz pracownicy szkolnej administracji i obsługi zdecydują czy wezmą udział w generalnym strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia i może potrwać do egzaminów – gimnazjalnego (10-12.04) i ósmoklasisty (15-17.04).

– Systemowi oświaty grozi zapaść, ale nie z powodu planowanego strajku, lecz z powodu niskich pensji i zbyt małych nakładów państwa na edukację. W szkołach i przedszkolach zaczyna brakować nauczycieli, ponieważ są zmuszeni podejmować pracę poza oświatą. Robią to, bo nie są w stanie utrzymać swoich rodzin z nauczycielskich pensji – czytamy w komunikacie Związku Nauczycielstwa Polskiego.

ZNP chce zwiększenia o 1000 zł tak zwanej kwoty bazowej służącej do wyliczania średniego wynagrodzenia nauczycieli. Forum Związków Zawodowych żąda zwiększenia o 1000 zł wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …