piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Rekord orkiestrowej zbiórki w gminie Grodków

Wolontariusze z dwóch sztabów uzbierali ponad 30 tys. zł.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Grodków pracowały dwa sztaby. Pierwszy z nich uzbierał 8 406,20 zł, a wolontariuszy można było spotkać w Kolnicy, Bąkowie i Młodoszowicach.

W Grodkowie młodzież z kolorowymi puszkami i serduszkami kwestowała niemalże w każdym zakątku miasta. W domu kultury przeprowadzono licytacje, w trakcie, której mieszkańcy walczyli m.in. o koszulki i zegarki. Grodkowski sztab mający swoją siedzibę w „trójce”, uzbierał w tym roku aż 22 802,61 zł. W sumie oba sztaby na terenie gminy Grodków uzbierały 31 208, 81 zł, czyli o sześć tysięcy złotych więcej niż rok temu.

Jak zaznacza szef orkiestrowego zamieszania, nikt tu nie gra dla rekordów, a każdemu przyświeca tylko jeden cel.

– Chodzi o to, by pomagać, a nie przeszkadzać. W tym roku mamy do wyposażenia ponad 400 oddziałów szpitalnych. Pierwsze zamówienia złożymy już na początku marca – mówi Jurek Owsiak, założyciel fundacji WOŚP. – Chcemy kupić leżanki dla rodziców czuwających przy swoich pociechach, sprzęt wspomagający oddech noworodków, kardiomonitory, defibrylatory i sprzęt monitorujący kobiety przed porodem. Również będziemy kontynuować nasze programy medyczne, w ramach, których badamy słuch dzieci oraz uczymy ich udzielania pierwszej pomocy.

Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków zadeklarowano już kwotę ponad 81 mln zł.

Check Also

Głosuj codziennie na Jędrzejów. Podwórka Talentów NIVEA

NIVEA po raz kolejny zaprasza wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych placów zabaw, dzięki którym dzieci …