sobota , 7 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Rekord orkiestrowej zbiórki w gminie Grodków

Wolontariusze z dwóch sztabów uzbierali ponad 30 tys. zł.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Grodków pracowały dwa sztaby. Pierwszy z nich uzbierał 8 406,20 zł, a wolontariuszy można było spotkać w Kolnicy, Bąkowie i Młodoszowicach.

W Grodkowie młodzież z kolorowymi puszkami i serduszkami kwestowała niemalże w każdym zakątku miasta. W domu kultury przeprowadzono licytacje, w trakcie, której mieszkańcy walczyli m.in. o koszulki i zegarki. Grodkowski sztab mający swoją siedzibę w „trójce”, uzbierał w tym roku aż 22 802,61 zł. W sumie oba sztaby na terenie gminy Grodków uzbierały 31 208, 81 zł, czyli o sześć tysięcy złotych więcej niż rok temu.

Jak zaznacza szef orkiestrowego zamieszania, nikt tu nie gra dla rekordów, a każdemu przyświeca tylko jeden cel.

– Chodzi o to, by pomagać, a nie przeszkadzać. W tym roku mamy do wyposażenia ponad 400 oddziałów szpitalnych. Pierwsze zamówienia złożymy już na początku marca – mówi Jurek Owsiak, założyciel fundacji WOŚP. – Chcemy kupić leżanki dla rodziców czuwających przy swoich pociechach, sprzęt wspomagający oddech noworodków, kardiomonitory, defibrylatory i sprzęt monitorujący kobiety przed porodem. Również będziemy kontynuować nasze programy medyczne, w ramach, których badamy słuch dzieci oraz uczymy ich udzielania pierwszej pomocy.

Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków zadeklarowano już kwotę ponad 81 mln zł.

Check Also

Więcej pieniędzy na konkursy

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego postanowił o przekazaniu ponad 5 milionów 500 tysięcy złotych na działania …