środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Remont mostu kolejowego na Nysie Kłodzkiej

most1

Zamkną linię z Nysy do Brzegu na trzy miesiące.

Od 5 września do 25 listopada z powodu prac torowych wstrzymany będzie ruch pociągów na całej linii 288 Nysa – Brzeg. W tym czasie pasażerowie będą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

PLK informują, że od września do listopada będzie prowadzony remont mostu kolejowego na Nysie Kłodzkiej w Nysie, przez który przebiegają dwie linie łączące Brzeg z Nysą oraz Katowice z Legnicą. Sam most jest przypisany do linii nr 137, ale prace również zostaną wykonane na jednotorowym odcinku linii nr 288. Podróżnych czekają kolejne utrudnienia.

– Zakres prac obejmuje demontaż torów, wymianę mostownic, oczyszczenie, zabezpieczenie oraz pomalowanie konstrukcji mostu. Również na samej trasie Nysa – Brzeg w kilku lokalizacjach wymienione zostaną podkłady – wylicza Bohdan Ząbek, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Tylko na te dwa zadania planujemy przeznaczyć około 410 tysięcy złotych brutto. Roboty wykonywać będą dwie firmy z Wrocławia i Mikołowa.

Ruch pociągów zarówno pasażerskich, jak i towarowych na linii nr 288 zostanie całkowicie wstrzymany. Tylko na magistrali podsudeckiej ruch pociągów towarowych prowadzony będzie po jednym torze. W tym czasie obowiązywać będzie komunikacja zastępcza a autobusy będą się zatrzymywać obok dworców kolejowych lub na przystankach. Relacja połączeń „Elsner” i „Student” będzie skrócona do Brzegu, gdzie będzie można skorzystać z przesiadek do pociągów kursujących do Wrocławia.

Check Also

Atrakcyjny świat nauki

Dzieci i młodzież zagłębiają się w świat przyrody, życia zwierząt, owadów i ptaków. W opolskim …