sobota , 20 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Remont na placu przydworcowym stanął. Będzie kilka tygodni opóźnienia

Planowany termin zakończenia przebudowy placu przy dworcu kolejowym w Grodkowie, wyznaczony początkowo na koniec sierpnia, już jest nierealny. Magistrat rozwiązał umowę z wykonawcą i po raz trzeci w tym roku ogłosił przetarg na dokończenie prac. Teraz nowy termin zakończenia robót wyznaczono na 16 listopada.

Pod koniec ubiegłego roku magistrat wybrał firmę z gminy Olszanka, która zadeklarowała wykonanie prac za kwotę 1 021 799, 34 zł brutto. Zostały wykonane prace rozbiórkowe na placu przy ulicy Warszawskiej w Grodkowie i na tym się skończyło. W trakcie realizacji tego zadania samorząd rozwiązał umowę z wykonawcą za porozumieniem stron.

– Powodem rozwiązania umowy jest niespójność zapisów zawartych w projekcie technicznym, przedmiarze robót oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w odniesieniu do zaprojektowanej  kostki granitowej 15/17cm, w szczególności w zakresie nierówności powierzchni górnej – informuje Kamila Rademacher, Kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Grodkowie. – Wykonawca nieprawidłowo wycenił materiał, który nie spełniał oczekiwań zamawiającego. Powierzchnia kostki kamiennej do wbudowania wynosi ponad 2.000 m2, jest, więc istotnym elementem cenotwórczym wpływającym na wartość oferty wykonawcy, który wycenił kostkę na 115, 51 zł /m2.

Teraz magistrat poszukuje nowego wykonawcy, który zakończy przebudowę placu przed budynkiem dworca kolejowego. Zakres prac obejmuje m.in.: wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej o powierzchni 2 650 m², wykonanie nawierzchni z kostki betonowej o powierzchni 870 m² oraz instalację sieci deszczowej. Na oferty Urząd Miejski w Grodkowie czeka do 21 maja. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 16 listopada (pierwotnie miała się zakończyć do 31 sierpnia).

Przypomnijmy, że to już trzeci w tym roku przetarg, który ogłosił grodkowski magistrat. W kwietniu ogłoszono wyniki dwóch konkursów. Przed otwarciem ofert urzędnicy poinformowali, że na realizację tego zadania zabezpieczyli w budżecie 2 mln zł brutto, a gdy wynik przetargu był niekorzystny dla zamawiającego, w kolejnym przypadku kwota wzrosła o 200 tys. zł. Jednak w obu przypadkach propozycje dwóch grodkowskich firm były wyższe od kwoty podanej przez urząd. Ostatnia oferta opiewa na kwotę ponad 2, 9 mln zł.

Check Also

X Festiwal Ognia i Wody w Nysie. Gwiazdą imprezy będzie zespół Ich Troje

To będzie prawdziwie wystrzałowe lato! Oczywiście za sprawą Festiwalu Ognia i Wody, którego termin tym …