środa , 20 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Rewolucja w I lidze. Olimp Grodków poznał jedenastu rywali

Istotne zmiany na zapleczu PGNiG Superligi wprowadził Związek Piłki Ręcznej w Polsce. I liga została powiększona do 36 drużyn w sezonie 2018/19.

Pierwotnie ZPRP planował utworzenie dwóch grup liczących po 18 zespołów każda. Jednak z tych absurdalnych pomysłów się wycofano. Bowiem kluby nie wytrzymałyby sezonu zarówno czasowo, jak i finansowo. Już przy 16-zespołowej grupie w I lidze, w minionym sezonie kluby się zadłużały, a niektóre musiały zrezygnować z gry na szczeblu centralnym.

Ostatecznie zdecydowano, że w nowym sezonie 2018/19 powstaną trzy grupy I ligi. Każda będzie liczyć po 12. drużyn. Na tych zmianach skorzystała Forza Wrocław, która długo toczyła walkę z grodkowianami o awans na zaplecze ekstraklasy, ostatecznie zajmując II miejsce w rozgrywkach drugoligowych.

Początek zmagań zaplanowano na 22 września. W tym dniu Olimp na swoim terenie gościć będzie rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Zakończenie sezonu zaplanowano na 27 kwietnia. Sezon będzie krótszy a w porównaniu do poprzednich rozgrywek I-ligowych grodkowianom odpadnie kilka długich wyjazdów na mecze.

– Poprzednie rozgrywki I ligi trwały za długo a trzeba przyznać, że w niej jest sporo zespołów, które nie są stricte zespołami profesjonalnymi – zaznacza Piotr Mieszkowski, trener UKS Olimp Grodków. – Z jednej strony wykonano cel, czyli powiększono I ligę, ale także podjęto rozsądną decyzję w dobrym kierunku. Natomiast uważam, że utrzymać się w tej grupie nie będzie nam łatwo, a może i nawet trudniej.

Teraz jeszcze kluby czekają na ważne rozporządzenie – regulamin rozgrywek. Za kilka dni dowiemy się, na jakich zasadach zespoły będą awansować, grać baraże i spadać na niższe szczeble rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn.

Skład I ligi – grupa B. Sezon 2018/19

 1. Olimpia MEDEX Piekary Śląskie
 2. KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
 3. MKS Real-Astromal Leszno
 4. MSPR Siódemka Miedź Legnica
 5. WKS Grunwald Poznań
 6. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
 7. ŚKPR Świdnica
 8. MKS Wieluń
 9. Politechnika Anilana Łódź
 10. ASPR Zawadzkie
 11. UKS Olimp Grodków
 12. Forza Wrocław Handball Team

Terminarz I ligi – grupa B. Sezon 2018/2019

Check Also

Derby Opolszczyzny. ASPR Zawadzkie vs Olimp Grodków