czwartek , 25 Kwiecień 2019
Z ostatniej chwili

Rodzice 2,5 letniego Oliwiera na wolności

SONY DSC

Za swój czyn odpowiedzą z wolnej stopy.


Jak ustaliła telewizja TVN24, nietrzeźwi rodzice, którzy niedopilnowani 2, 5-letniego syna usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

– W trakcie przesłuchań, które odbyły się w poniedziałek 2 maja w Prokuratorze Rejonowej w Nysie podejrzani przyznali się do winy. Matka dziecka od początku wyrażała skruchę, płakała, widać było, że ją to dotknęło – mówi Sebastian Litwin, zastępca prokuratora rejonowego w Nysie. – Dziecko na pewno nie zostanie wydane rodzicom. W związku z tym uważamy, że nie ma potrzeby stosowania tymczasowego aresztu.

39-letnia matka Oliwiera i 46-letni ojciec zostali objęci dozorem policyjnym. Muszą się cztery razy w tygodniu zgłaszać na policję. Parze grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Również utracą władze rodzicielskie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. 2,5-latek wypadł z okna na trzecim piętrze w kamienicy przy ulicy Sienkiewicza w Grodkowie. Dziecko z licznymi i poważnymi obrażeniami zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do opolskiego szpitala.

– Pacjent znajduje się obecnie w stanie ciężkim, ale stabilnym – poinformował lekarz Marek Ziębiński, z Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

W momencie zdarzenia rodzice syna byli pijani. Wydmuchali ponad dwa promile alkoholu.

Check Also

Strażacy z OSP proszą o wsparcie na zakup sprzętu

Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnowie Grodkowskim zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Wkrótce odbędzie …